19 stycznia
niedziela
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Konwencja SLD bez Leszka Millera. "Ponieważ wystawili Rozenka"

Ocena: 0
236

Były premier Leszek Miller zapowiedział, że nie weźmie udziału w niedzielnej konwencji SLD Lewica Razem. Jak wyjaśnił, nie widzi swojego miejsca na konwencji, dlatego że Sojusz, jako kandydata na prezydenta Warszawy wystawił Andrzeja Rozenka.

fot. sld.org.pl

W niedzielę odbędzie się konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem pod hasłem "Wiemy jak to zrobić!". Gośćmi konwencji będą m.in.: b. prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz b. premierzy: Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz.

Miller zapowiedział w środę w TVN24, że nie weźmie udziału w tej konwencji. Jako powód wskazał fakt, że SLD wystawił Andrzeja Rozenka, jako kandydata na prezydenta Warszawy.

Jak mówił, nie może głosować na Rozenka "z wielu powodów", przede wszystkim dlatego, że przez cztery lata obserwował tego polityka i "on występował konsekwentnie i zaciekle przeciwko postulatom społecznym i socjalnym, które SLD wysuwał w Sejmie".

"Jego wrażliwość lewicowa - ta społeczna i socjalna - nie była zauważalna wtedy, kiedy mógł podejmować decyzje, jako poseł (Ruchu Palikota-PAP) na Sejm" - dodał.

Pytany, jak to się stało, że "jego ukochana partia" wystawia kogoś takiego na prezydenta miasta, b. premier odparł, że nie wie. "Gdybym był w tej sprawie konsultowany, powiedziałbym o swoich zastrzeżeniach" - podkreślił.

Pytany na kogo będzie głosował w wyborach samorządowych w Warszawie powiedział, że się zastanawia. Jak dodał, nie podjął ostatecznej decyzji, ale będzie to albo Rafał Trzaskowski, albo Jan Śpiewak. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
Dziś w Kościele: niedziela, II tydzień zwykły, druga niedziela zwykła
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49, 3.5 -6; Ps 40 , 2ab.4ab.7 -8a.8b -9.10; 1 Kor 1, 1-3; J 1, 29-34
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -