25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wiosna w Telewizji Polskiej

Ocena: 0
350

Prezes TVP Jacek Kurski w trakcie uroczystej prezentacji wiosennej ramówki zapowiadał dalsze zmiany programowe, zapoczątkowane przez nowe kierownictwo w 2016 r. Jednak ogólny układ ramówek poszczególnych kanałów TVP w miesiącach wiosennych pozostaje w zasadzie bez zmian.

Telewizja publiczna, przeżywająca permanentne kłopoty finansowe, usiłuje pogodzić ambitniejsze funkcje misyjne i kulturalne z rozrywkową komercją.

Z wiosennych nowości programowych w Jedynce można wymienić przede wszystkim nowy serial „Wojenne dziewczyny”, od 5 marca nadawany w niedziele o godz. 20.25. W role działających w antyniemieckiej konspiracji dziewcząt wcieliły się trzy aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander. W Jedynce kontynuowane będą popularne seriale: „Klan”, „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex”, a także zagraniczne produkcje: tureckie „Wspaniałe stulecie” i „Family secret”, amerykańskie „Kryminalne zagadki Las Vegas” oraz premierowy „Barabasz”, oparty na powieści Para Lagerkvista. W ramach nowości publicystycznych i kulturalnych w Jedynce od poniedziałku do piątku pojawi się poranny program „Dzień dobry, Polsko”. W poniedziałek 13 marca o godz. 20.30 w Teatrze TVP nadany zostanie premierowy spektakl „Listy z Rosji”, zrealizowany na podstawie głośnych wspomnień markiza de Custine’a z pierwszej połowy XIX w. W roli markiza wystąpi Piotr Adamczyk, któremu towarzyszyć będą m.in. Halina Łabonarska, Adam Ferency i Jerzy Shejbal. 27 marca TVP wyemituje przeniesioną z Teatru Narodowego inscenizację „Ślubów panieńskich” Fredry w reżyserii Jana Englerta. W programie Jedynki pozostaną liczne programy informacyjne i publicystyczne, m.in. „Warto rozmawiać”.

W telewizyjnej Dwójce kontynuowane będą popularne seriale: „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Barwy szczęścia” i „O mnie się nie martw”. Z nowości wymieńmy czwartkowy program „Pierwsza randka” oraz kontynuacje „Bake off – ale ciacho” i „Kocham cię, Polsko”. W piątkowe wieczory o godz. 22.20 co dwa tygodnie pojawiać się będzie kulturalny „Talk show Piotra Goćka i Rafała Ziemkiewicza”, mający charakter spotkań z ciekawymi ludźmi z polskiej elity intelektualnej. Z zagranicznych seriali hitem z pewnością okażą się nadawane w niedzielne wieczory kolejne odcinki „Sherlocka”, zrealizowane na podstawie prozy A.C. Doyle’a. W soboty o godz. 12.15 kontynuowany będzie w Dwójce publicystyczny program „Południk Wildsteina”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły