29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Telewizja Polska jesienią

Ocena: 0
1205
fot. TVP

Wojenne dziewczyny

Prezentacja jesiennej ramówki Telewizji Polskiej upłynęła pod znakiem silnie eksponowanej rozrywki. Widocznie zarządowi TVP i osobiście prezesowi Jackowi Kurskiemu bardzo zależy na stałym zwiększaniu oglądalności, dlatego omawianie poważniejszych programów i filmów o charakterze misji kulturalnej i społecznej podczas prezentacji zeszło na dalszy plan, choć przecież to właśnie owa misyjność programowa leży u podstaw statutu telewizji publicznej.

Zabawy będzie co nie miara, więc na antenę TVP 2 we wrześniu powrócić mają dwa programy – „The Voice of Poland” i „Czar par”, prowadzone przez popularnych muzyków, aktorów i dziennikarzy. W niedzielne wieczory w TVP 1 bawić będzie szóstą edycją programu „Rolnik szuka żony”. Z rozrywkowych nowości można wymienić programy kulinarne „Najgorszy kucharz”, „Gotowi do gotowania”, a także „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”, „Wkręceni w randkę” oraz „Gra słów. Krzyżówka”.

Kontynuowane będą popularne teleturnieje „Koło fortuny” i „Jaka to melodia? A już 24 listopada TVP zaprasza na transmisję Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, który odbędzie się w Gliwicach.

Jak zwykle mocną stroną okazują się seriale. Przede wszystkim kontynuowane będą hity TVP 1 i TVP 2: „Klan”, „Echo serca”, „M jak miłość” „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Korona królów”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Wojenne dziewczyny”, „Komisarz Alex”, „Na sygnale”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, „Rodzinka.pl”. To właśnie seriale, obok rozrywki i sportu, zapewniają TVP nieustanną popularność u widzów.

Od września rusza nowy sezon Teatru Telewizji. Z pozycji premierowych można wymienić adaptację słynnej prozy obozowej „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, „Imperium” Wojciecha Tomczyka i komedię „Oscar dla Emily”. Bogatszą ofertę widzowie odnajdą w TVP Kultura, gdzie prezentowane będą polskie i zagraniczne filmy ułożone w tematyczne cykle, a także programy informacyjne i publicystyczne.

Kontynuowane będą programy publicystyczne, m.in. „Magazyn ekspresu reporterów”, „Magazyn śledczy Anity Gargas” i „Magazyn kryminalny 997”.

Jesień w TVP upłynie pod znakiem kontynuacji najbardziej popularnych seriali i programów rozrywkowych. Nowości programowych będzie niewiele. Widzowie, którzy w czasie wakacji nie mogli oglądać popularnego ukraińskiego serialu „Zniewolona”, będą mogli oglądać jego powtórkę we wtorki w TVP 2.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter