24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Pomnik Życia": Jezus nienarodzony

Ocena: 0
869

W zeszłym tygodniu w rzymskim kościele św. Marcelego została poświęcona nowa rzeźba zatytułowana „Pomnik Życia” przedstawiająca Matkę Bożą noszącą nienarodzonego jeszcze swojego Syna.

Fot. aleteia.org - Timothy Schmalz

Autorem rzeźby jest Timothy Schmalz, artysta, który wcześniej wykonał znajdującą się na Placu św. Piotra rzeźbę migrantów, a także figurę „Bezdomnego Jezusa” oraz rzeźbę „Uciśnionych wypuścić na wolność” przedstawiającą św. Bakhitę wspierającą współczesnych niewolników.

W swoich pracach Schmalz koncentruje się na aktualnych kwestiach sprawiedliwości społecznej, takich jak bezdomność, migracja i handel ludźmi. Artysta ma nadzieję, że jego rzeźby służą uwrażliwianiu ludzi na te problemy. Gdy rozważał w jaki sposób mógłby ukazywać, jak ważne są te tematy, zdecydował, że musi przede wszystkim położyć nacisk na estetykę swoich projektów. „Piękno może ocalić świat, wierzę, że dzieci nienarodzone również” – zaznaczył rzeźbiarz.

"I wanted to create a pro-life sculpture that is all about the hope that beauty can save life… it’s very sensitive, but I believe that if our truth is revealed accurately, then it’s easy to persuade people to come to the side of truth." Timothy Schmalz on his "Life Monument" pic.twitter.com/xxqbgHYCeC

— Vatican News (@VaticanNews) May 28, 2022

Timothy Schmalz wyraził nadzieję, że "dzieło sztuki może promować i uświadamiać wiele ważnych tematów"

Idea świętości życia wydawała się naturalną kontynuacją moich projektów, stąd Madonna z Dzieciątkiem, która jednak nie trzyma Go w ramionach, lecz jeszcze w swoim łonie.

Wierzę w moc sztuki, która może w bardzo subtelny i piękny sposób wpływać na świadomość całego społeczeństwa. Ważne jest tworzenie sztuki nie dla niej samej, ale dla Boga oraz wykorzystywanie jej do ukazywania tematów, które często są niewidoczne, jak płód w łonie matki. Mam nadzieję, będzie miało wielki wpływ na uwrażliwienie na piękno i świętość życia

- zaznaczył.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter