27 maja
niedziela
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszam na Narodowy

Ocena: 4.6
5490

– Młodzi poszukują dla siebie oferty, która pomoże im w poznaniu Pana Boga – mówi ks. Rafał Jarosiewicz

fot.. Sylwia Gawrysiak/Idziemy

Z ks. Rafałem Jarosiewiczem, rekolekcjonistą, ewangelizatorem, misjonarzem miłosierdzia, rozmawia Sylwia Gawrysiak

 

Wiele osób czekało na kolejne rekolekcje Jezus na Stadionie, tymczasem ruszają zapisy na Stadion Młodych. Co to za inicjatywa?

Spotkanie odbędzie się 6 października, gdy w Rzymie trwał będzie Synod o młodzieży. Ojciec Święty zwołał go, żeby przyjrzeć się, jak młodzi szukają w Kościele swojego miejsca, jak odkrywają w nim głębię i sens. Nasz Stadion Młodych – czyli spotkanie na PGE Narodowym – to bezpośrednia odpowiedź na apel Franciszka, ale jednocześnie realizacja zadania, jakie w tym roku zaproponowali nam księża biskupi tutaj w Polsce.

 

Kto jest zaproszony?

Nie chcę wyznaczać limitu, że ktoś ma za mało, a ktoś za dużo lat, ale to spotkanie jest przede wszystkim dla młodzieży. Widzimy po ŚDM czy Lednicy, że młodzi kochają się spotykać. Poszukują dla siebie oferty, która pomoże im w poznaniu Pana Boga. Bo mają mnóstwo pytań, są bardzo krytyczni i potrzebują konkretnej katechezy. Szukają autorytetów, osób, które pokażą, jak przeżywają relację z Bogiem, co to znaczy, że w swoim życiu odkryli Jezusa, jak za Nim idą. To są bardzo ważne pytania, na które mamy nadzieję usłyszeć odpowiedzi od zaproszonych gości.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 20 (658), 20 maja 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 maja 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły