17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: Dziś Msza święta w 9. rocznicę wyboru papieża Franciszka z udziałem Episkopatu

Ocena: 0
227

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 9. rocznicy wyboru papieża Franciszka. Eucharystii z udziałem Konferencji Episkopatu Polski będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosi abp Adrian Galbas, koadiutor archidiecezji katowickiej.

W intencji papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej będą modlić się członkowie kapituł w Archidiecezji Warszawskiej oraz przedstawiciele duchowieństwa, bracia i siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej, ruchy, wspólnoty i grupy parafialne.

Podczas Mszy świętej zabrzmi uroczyste “Te Deum”. Hymn “Ciebie Boga wysławiamy” jest wykonywany w najważniejsze kościelne uroczystości. Uroczystość uświetni Chór “Canticum Gratiorum”, działający przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Dokładnie 13 marca 2013 r. po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na Stolicę Piotrową 76-letniego wówczas kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny, metropolitę Buenos Aires w latach 1998-2013.

Papież Franciszek jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” z 2013 r.

Czytaj także: 9. rocznica wyboru Franciszka

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter