25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prośba do papieża o encyklikę przeciw teorii gender

Ocena: 4.9
487

Prymas Holandii poprosił Stolicę Apostolską o wydanie encykliki, w której oficjalnie odrzucona zostanie błędna antropologia leżąca u podstaw teorii gender. Kard. Willem Eijk rozmawiał o tym z papieżem podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu wizyty ad limina holenderskich biskupów. Formalny wniosek w tej sprawie złożył natomiast w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

grafika: Vatican News

Metropolita Utrechtu podkreślił, że teoria gender jest dziś forsowana we wszelkiego rodzaju organizacjach, ulegają jej również ludzie wierzący, a Kościół wciąż nie wypowiedział się w sposób wyczerpujący na ten temat. Jak zauważył, nawet katoliccy rodzice, którym nikt nie wyjaśnił chrześcijańskiego stanowiska, skłonni są uważać, że ich dzieci same powinny wybrać swoją płeć.

Teoria gender została potępiona przez Benedykta XVI w jego przemówieniu do Kurii Rzymskiej w grudniu 2012 r. Również papież Franciszek wypowiada się sporadycznie na ów temat. Najbardziej jednoznacznie odniósł się do tej kwestii w książkowym wywiadzie z ks. Luigim Marią Epicoco. Franciszek nazywa tam gender jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie. Stanowi ona bowiem atak na odmienność, na kreatywność Boga, który chciał stworzyć człowieka jako mężczyznę i kobietę. Papież ostrzega też przed podstępnym narzucaniem tej ideologii w edukacji, mediach i kulturze.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter