22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Patriarcha Lizbony: papież odwiedzi tylko Fatimę

Ocena: 0
1341

Planowana na 12 i 13 maja 2017 r. wizyta apostolska papieża Franciszka w Portugalii będzie mieć związek tylko z uroczystościami stulecia objawień maryjnych w Fatimie.

2016-11-22 20:15
mz (KAI/AE/RTP/RR) / Lizbona, mz
fot. christopher_brown via Foter.com / CC BY

Miasto to byłoby też jedynym, jakie odwiedziłby Ojciec Święty w tym iberyjskim kraju. Jak ujawnił kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente, Franciszek chce przybyć tylko do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

– Papież ma życzenie, aby pojawić się tylko w Fatimie. W niedzielę powiedział mi o tym w Watykanie. Oznacza to, że jeśli nie dotrze on do Lizbony, to Lizbona pójdzie do Fatimy – powiedział kard. Manuel Clemente, ujawniając, że Franciszek wylądowałby w położonej w pobliżu Fatimy bazie wojskowej w Monte Real.

Wcześniej w portugalskich mediach pojawiały się informacje, że na trasie majowej pielgrzymki papieża do Portugalii pojawi się stolica tego kraju, a także Belém na przedmieściach Lizbony, gdzie znajduje się siedziba prezydenta Portugalii.

17 marca br. Marcelo Rebelo de Sousa, odbywając swoją pierwszą zagraniczną podróż jako prezydent, spotkał się w Watykanie z papieżem. W trakcie spotkania z Franciszkiem zaprosił go oficjalnie do przybycia do Portugalii na obchody stulecia objawień maryjnych w Fatimie. Po spotkaniu polityk ujawnił, że zaproszenie dotyczyło maja 2017 r., odmówił jednak ujawnienia daty tego wydarzenia.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii. Jeśli odwiedzi on podczas swej podróży jedynie Fatimę, powtórzy wizytę Pawła VI z 1967 r., który przybył na 50. rocznicę objawień.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter