27 maja
poniedziałek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wzywa do modlitwy za dzieci nienarodzone

Ocena: 0
893

W obchodzony we Włoszech w niedzielę Dzień dla Życia papież Franciszek wezwał wiernych do modlitwy za dzieci, które są "w niebezpieczeństwie" z powodu groźby przerwania ciąży. W czasie spotkania w Watykanie apelował o "odważną akcję edukacyjną na rzecz życia".

fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu św. Piotra na modlitwie "Anioł Pański" Franciszek przypomniał, że tegoroczny Dzień Życia obchodzony jest pod hasłem "Kobiety i mężczyźni dla życia za przykładem świętej Teresy z Kalkuty".

– Przyłączam się do apelu włoskich biskupów o odważną akcję edukacyjną na rzecz życia ludzkiego. Każde życie jest święte – podkreślił.

Następnie wezwał: – Nieśmy kulturę życia jako odpowiedź na logikę odrzucania i na niż demograficzny; bądźmy blisko i módlmy się za dzieci, które znalazły się w niebezpieczeństwie przerwania ciąży, jak również za osoby u schyłku życia.

– Każde życie jest święte. Niech nikt nie zostanie zostawiony sam sobie i niech miłość obroni sens życia – mówił Franciszek.

Zachęcił do tego, by pamiętać słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Życie to piękno, podziwiaj je; życie to życie, broń go".

Na zakończenie powtórzył: – Każde życie jest święte; zarówno dziecka, które ma się urodzić, jak i osoby bliskiej śmierci.

Papież pozdrowił włoski Ruch dla Życia, wykładowców rzymskich uniwersytetów oraz wszystkich tych, którzy – jak mówił – "współpracują na rzecz wychowania nowych pokoleń, aby były zdolne budować społeczeństwo gościnne i godne każdej osoby".

W rozważaniach przed modlitwą Franciszek apelował do wiernych, by poprzez swe słowa i uczynki byli "solą ziemi" i "światłem świata".

Misją chrześcijan – wskazywał – jest nadawanie "smaku" życiu za sprawą wiary i miłości oraz oddalanie "szkodliwych wirusów egoizmu, zazdrości, oszczerstw".

– Te wirusy niszczą tkankę naszych wspólnot, które powinny natomiast jaśnieć jako miejsca gościnności, solidarności i pojednania – dodał Franciszek.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

"Świadectwo o Mnie da Duch Prawdy i wy także świadczyć będziecie."

Dziś w Kościele: poniedziałek VI tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,11-15; Ps 149,1-6a.9b; J 15,26-16,4a
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -