17 sierpnia
sobota
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wzywa do modlitwy za dzieci nienarodzone

Ocena: 0
915

W obchodzony we Włoszech w niedzielę Dzień dla Życia papież Franciszek wezwał wiernych do modlitwy za dzieci, które są "w niebezpieczeństwie" z powodu groźby przerwania ciąży. W czasie spotkania w Watykanie apelował o "odważną akcję edukacyjną na rzecz życia".

fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu św. Piotra na modlitwie "Anioł Pański" Franciszek przypomniał, że tegoroczny Dzień Życia obchodzony jest pod hasłem "Kobiety i mężczyźni dla życia za przykładem świętej Teresy z Kalkuty".

– Przyłączam się do apelu włoskich biskupów o odważną akcję edukacyjną na rzecz życia ludzkiego. Każde życie jest święte – podkreślił.

Następnie wezwał: – Nieśmy kulturę życia jako odpowiedź na logikę odrzucania i na niż demograficzny; bądźmy blisko i módlmy się za dzieci, które znalazły się w niebezpieczeństwie przerwania ciąży, jak również za osoby u schyłku życia.

– Każde życie jest święte. Niech nikt nie zostanie zostawiony sam sobie i niech miłość obroni sens życia – mówił Franciszek.

Zachęcił do tego, by pamiętać słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Życie to piękno, podziwiaj je; życie to życie, broń go".

Na zakończenie powtórzył: – Każde życie jest święte; zarówno dziecka, które ma się urodzić, jak i osoby bliskiej śmierci.

Papież pozdrowił włoski Ruch dla Życia, wykładowców rzymskich uniwersytetów oraz wszystkich tych, którzy – jak mówił – "współpracują na rzecz wychowania nowych pokoleń, aby były zdolne budować społeczeństwo gościnne i godne każdej osoby".

W rozważaniach przed modlitwą Franciszek apelował do wiernych, by poprzez swe słowa i uczynki byli "solą ziemi" i "światłem świata".

Misją chrześcijan – wskazywał – jest nadawanie "smaku" życiu za sprawą wiary i miłości oraz oddalanie "szkodliwych wirusów egoizmu, zazdrości, oszczerstw".

– Te wirusy niszczą tkankę naszych wspólnot, które powinny natomiast jaśnieć jako miejsca gościnności, solidarności i pojednania – dodał Franciszek.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

"Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie."

Dziś w Kościele: sobota, XIX tydzień zwykły
+ wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I):  Joz 24,14-29, Ps 16 (15),1b-2a i 5.7-8.11, Mt 19,13-15
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -