6 grudnia
poniedziałek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa o jedność

Ocena: 0
500

Nieszporom w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przewodniczył 28 stycznia w katedrze św. Floriana bp Marek Solarczyk.

fot. Jacek Kalinowski / Idziemy

– Zgromadzenie na modlitwie jest najpiękniejszą formułą spotkania w dążeniu do jedności. Miejmy głęboką wiarę i nadzieję, że modlitwa będzie wysłuchana i wydatnie się do jedności przyczyni – powitał zebranych bp Romuald Kamiński.

Wśród przybyłych obecni byli przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego: jego zwierzchnik bp Andrzej Malicki, bp Zbigniew Kamiński i bp Edward Myślecki; z Kościoła Prawosławnego: ks. Doroteusz Sawicki i ks. Andrzej Dawidziuk; z Kościoła Polsko-Katolickiego: ks. Henryk Dąbrowski – przewodniczący oddziału warszawskiego Polskiej Rady Ekumenicznej; z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP: jego zwierzchnik bp Jerzy Samiec – prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, oraz ks. Włodzimierz Nast i Grzegorz Giemza, dyrektor Biura PRE.

– Wspólnie możemy pokazać ludzkości, że miłość i jedność w różnorodności jest prawicą, która może powstrzymać ten świat na drodze do samozagłady. Przypomnijmy Rzeczypospolitej, przypomnijmy jej dzieciom, jak potężną jest prawica ściskająca dłoń swego Boga, który jest jednością Trójcy, Boga, który jest miłością – powiedział w kazaniu ks. Sawicki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter