15 sierpnia
sobota
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Solarczyk: Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach

Ocena: 0
581

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystej Mszy świętej w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Rozpoczęła ona nowennę przygotowującą do peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu na terenie diecezji od 2 września 2017 r.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

W homilii bp Marek Solarczyk zachęcał, by przyjęcie Maryi i Jej orędzia stało się okazją do odnowienia wiary i wyjścia z Ewangelią do współczesnego świata. – Jakże wielu ludzi jest dziś duchowo trędowatych, żyjąc daleko od Boga. Jak wielu buduje swoje życie jedynie w oparciu o to, co materialne, gubiąc jednocześnie wrażliwość na Bożą prawdę czy wręcz ją zagłuszając – ubolewał duchowny, przypominając orędzie fatimskie, w którym Matka Boża prosiła o modlitwę i pokutę w intencji nawrócenia grzeszników oraz o pokój na świecie.

– Stając u boku naszej Niebieskiej Matki, bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach, pomagając innym doświadczyć mocy Zmartwychwstałego Pana – zachęcał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Przekonywał również, że kiedy człowiek z czystym, szlachetnym i pokornym sercem przyjmuje dar bliskości Boga, przeżywa go w swojej modlitwie oraz niesie w swoim sercu gotowość, by ofiarować go innym, wówczas działa poprzez niego Jezus. – Dziś Chrystus zawierza nam swoją duchową moc, która jest w stanie dotknąć i przemienić każde ludzkie serce – zaznaczył bp Solarczyk, zachęcając do współpracy z Bożą łaską.

Przez dziewięć miesięcy w pierwsze soboty we wszystkich parafiach diecezji warszawsko-praskiej wierni będą gromadzić się na nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi, prosząc o owocne przeżycie czasu nawiedzenia kopii „Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej”.

W 2017 roku mija również 300 lat od koronacji jasnogórskiego wizerunku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Sobota, XIX Tydzień zwykły
+ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Stoi Królowa po Twojej prawicy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 11,19; 12,1.3-6.10; Ps 45, 7 i 10-12. 14-15;1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter