16 października
środa
Gawla, Ambrozego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupi w Warszawie

Ocena: 0
122

We wtorek 13 marca biskupi obecni na 378. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski koncelebrowali w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie Mszę Świętą pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatorego Pennaccia z okazji piątej rocznicy wyboru papieża Franciszka.

fot. BP KEP

Zebranie Plenarne obradowało w dniach 13-14 marca, z udziałem gości z zagranicy, a wątkiem wiodącym było stulecie niepodległości w Polsce i kilku innych krajach. O „Roli Kościoła w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r.” mówił prof. Jan Żaryn, a przewodniczący episkopatu Litwy abp Gintaras Grusas, przedstawiciel episkopatu czeskiego bp Pavel Konzbul i przedstawiciel episkopatu Łotwy powiedzieli o doświadczeniu odzyskania niepodległości w ich krajach.

W związku z jesiennym Synodem Biskupów w Rzymie bp Marek Solarczyk przedstawił kwestię duszpasterstwa młodzieży. Bp Wiesław Lechowicz zapoznał biskupów z sytuacją duszpasterską Polonii. Bp Damian Bryl omówił stan prac nad dokumentem Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia dotyczącym formacji seminaryjnej. Rozpoczęto także jubileusz 25-lecia Katolickiej Agencji Informacyjnej. Krajowy duszpasterz więziennictwa ks. Adam Jabłoński omówił temat duszpasterstwa więźniów w kontekście reform penitencjarnych w Polsce.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 października

Ucisk i utrapienie spadną na każdego człowieka,
który dopuszcza się zła

Dziś w Kościele:
środa, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ spomnienie św. Jadwigi Śląskiej
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 2,1-11, Ps 62, Łk 11,42-46
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -