23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odwracanie kota ogonem

Ocena: 0
878

Na tle ostatnich wydarzeń okazuje się, że najbardziej bezbronną grupą społeczną w Niemczech są kobiety. Od czasu niekontrolowanego napływu imigrantów to właśnie one stały się ofiarami agresji i przemocy. I choć o przypadkach ataków wobec kobiet przez mężczyzn z innych kręgów kulturowych niemieckie media albo milczą, albo opatrują je komentarzem, iż „nie wolno dopuścić do prawicowej nagonki na uchodźców, bo i Niemcy dokonują podobnych przestępstw”, to jednak niemieckie kobiety nie czują się bezpiecznie.

Zwłaszcza po masowych atakach w sylwestra ubiegłego roku. Niestety, nie wszystkie kobiety są w stanie się same obronić. Tak było w przypadku 19-letniej studentki medycyny z Fryburga, córki unijnego urzędnika, która w październiku, wracając w nocy rowerem z imprezy zorganizowanej przez uniwersytet do akademika, została napadnięta, zgwałcona i zamordowana przez 17-letniego uchodźcę z Afganistanu, który przybył do Niemiec w 2015 r. Podejrzany mieszkał u niemieckiej rodziny również we Fryburgu i jako nieletni dostanie za swój czyn najniższy wymiar kary. Morderstwo wstrząsnęło krajem, studentka bowiem jako zaangażowana katoliczka aktywnie udzielała się również w organizacji pomagającej uchodźcom.

Państwowe media przemilczały całą sprawę, a kiedy wszystkie gazety nie pisały o niczym innym, jak o tym wydarzeniu, telewizja publiczna podała informację o śmierci studentki. Zaznaczyła jednak, że wiadomość wywołała falę nienawiści ze strony prawicowców wobec imigrantów. Wiceprzewodniczący socjaldemokratów Ralf Stegner stwierdził natomiast, że „polityczne urynkowienie przez prawicę młodej mieszkanki Fryburga, która musiała umrzeć z powodu okrutnej zbrodni, jest ohydne”. Cóż, ohydne to jest atakowanie prawicy za każdym razem, kiedy polityka Angeli Merkel nie zdaje egzaminu, oraz wtłaczanie ludziom do głów tego, czego trudno obronić rozsądkiem. Bo chociaż oczywiście „zbiorowych sądów” nie wolno wydawać – o czym trąbią obecnie wszyscy zwolennicy multi-kulti – to jednak fakty pozostają faktami i należy o nich rzetelnie informować.

Dziennik „Bild” przedstawia na swojej stronie internetowej zapis kamery z berlińskiego metra, na którym schodząca po schodach młoda kobieta zostaje od tyłu kopnięta przez mężczyznę o wyglądzie bliskowschodnim, po czym spada na sam dół, na betonową posadzkę, a mężczyzna wraz z grupą innych podobnych mu wyglądem spokojnie oddala się. Po jakimś czasie do poturbowanej kobiety nadbiegają z pomocą przechodnie, ona jednak potrzebuje pomocy karetki. Można by spytać: czy to przypadek? Czy tę kobietę mógł kopnąć jakiś Europejczyk, Niemiec chociażby? Oczywiście, że mógł, ale zrobił to mężczyzna z Bliskiego Wschodu.

Można cały czas zamykać oczy na fakty i dywagować, że każdy inny mógłby też dopuścić się takich brutalnych czynów. Niczym gazeta „Süddeutsche Zeitung” (i podobnie do niej berlińska „Tagesspiegel”), która podała, że ataku terrorystycznego na klub gejowski w Orlando, którego dopuścił się amerykański muzułmanin afgańskiego pochodzenia na początku tego roku, mógł równie dobrze dokonać chrześcijanin ewangelikalny.

Pewnie, że mógł, ale tego nie zrobił. I nigdy nie słyszałem, aby w czasach nowożytnych praktykujący chrześcijanie – za wyjątkiem IRA – dokonywali ataków terrorystycznych, o czym z pewnością poinformowałyby nas media z całą swoją gorliwością. Ponieważ jednak fakty przeczą głównej linii przyjętej przez liberalnych polityków i media, to są one albo przemilczane, albo podawane łącznie z atakiem na przeciwników jedynie słusznej teorii. Ratunek pozostaje tylko w wykorzystywaniu rozsądku.

Idziemy nr 51 (585), 18 grudnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem niemieckiego tygodnika „Die Tagespost”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter