6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: koncert z okazji Święta Niepodległości

Ocena: 0
1601

Wśród bardzo licznej publiczności koncertu z okazji Święta Niepodległości połączonego ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych byli zakopiańscy duszpasterze, siostry zakonne pracujące w stolicy polskich Tatr, a także władze.

2015-11-11 13:28
jg / Zakopane (KAI), sg

Koncert odbył się w zakopiańskim kinie "Sokół" wieczorem 10 listopada.

Koncert z okazji Święta Niepodległości połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu Hanki Rybki z zespołem odbył się 10 listopada w kinie "Sokół" w Zakopanem.

Na początku wszystkich bardzo licznie zgromadzonych gości przywitała Joanna Staszak, szefowa Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego. Słowa pozdrowienia do publiczności skierowali także przedstawiciele zakopiańskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". – Oto jesteśmy tu wszyscy razem, razem będziemy cieszyć się z niepodległej Polski – mówiła Joanna Staszak. Na scenę zaprosiła władze miasta, a także ks. infułata Stanisława Olszówkę, który był wieloletnim proboszczem parafii św. Rodziny w Zakopanem i dziekanem zakopiańskim. – Oto kontynuujemy piękną tradycję, sięgamy do naszych tradycji, odkurzamy zapomniane pieśni – zaznaczył ks. prałat Stanisław Olszówka.

Podczas koncertu Hanka Rybka, znana podhalańska artystka zaprezentowała kilka znanych pieśni patriotycznych, jak np. "Wojenko, wojenko" albo "O, mój rozmarynie". "Niech się Polska przyśni tobie" – brzmiał jeden z ostatnich fragmentów pieśni patriotycznej pt. "Jak to na wojence ładnie". Koncert rozpoczął się od hymnu Polski. Był to szczególny moment, bo słowom "Mazurka Dąbrowskiego" towarzyszyły góralskie instrumenty.

Hanka Rybka do wspólnego śpiewania zaprosiła także najmłodszych górali. Wśród publiczności były władze miasta na czele z burmistrzem Leszkiem Dorulą, przybył także wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko. Pieśni patriotyczne pomagali śpiewać także siostry zakonne z Zakopanego, które do habitów miały przypięte kokardy narodowe, podobnie jak inni uczestnicy. Wcześniej organizatorzy rozdali także okolicznościowe śpiewniki. Historię wszystkich zaśpiewanych pieśni przypomniała Hania Rybka.

Na zakończenie śpiewania była miła niespodzianka od organizatorów, czyli bardzo dobry poczęstunek.

Koncert zorganizował zakopiański magistrat wraz z Towarzystwem Gimnastycznym "Sokół" w Zakopanem.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter