18 stycznia
poniedziałek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lublin: XVIII Targi Wydawców Katolickich

Ocena: 0
2203

Aż 36 oficyn wydawniczych z całej Polski weźmie udział w XVIII Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się od 19 do 21 listopada na terenie Collegium Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

2015-11-12 10:45
lk, swk.pl / Lublin (KAI), sg
fot. materiały prasowe

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w czwartek 19 listopada o godz. 10.00.

Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski SDB ma nadzieję, że Targi jak co roku będą wspaniałą okazją do ewangelizacji, do wymiany doświadczeń i do ukazania dorobku wydawniczego katolickich oficyn wszystkim, którzy je odwiedzą, w tym studentom KUL i mieszkańcom Lublina.

Targi – przypomina prezes SWK – są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach, jak książka tradycyjna, czy elektroniczna.

Ks. Szpakowski informuje, że Targi wpisują się w Rok Jana Pawła II, w przygotowanie do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski oraz do Światowych Dni Młodzieży, a także do Roku Miłosierdzia, bowiem poprzez promocję dobrej książki, pomagającej nam pogłębić swoją wiarę, swoją osobowość na różnych jej płaszczyznach, a przede wszystkim w nas samych, stajemy się świadkami wiary we współczesnym świecie" i możemy na nowo odkryć przesłanie płynące z nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tegoroczne Targi Wydawców Katolickich będą także towarzyszyć Ogólnopolskiemu Sympozjum Katechetycznemu, które 20-21 listopada odbywać się będzie w murach KUL.

Otwarciu imprezy wydawniczej towarzyszyć też będzie program muzyczno-poetycki pt. "Prawda i wolność słów" w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów. Koncert odbędzie się w czwartek 19 listopada o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL.

Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich www.swk.pl

XVIII Targi Wydawców Katolickich odbędą się pod patronatem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika, rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego oraz prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Jednym z patronów medialnych jest Katolicka Agencja Informacyjna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 5,1-10; Ps 110,b-4; Mk 2,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter