3 grudnia
piątek
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

8 września rozpoczynają się rekolekcje ODDANIE33

Ocena: 5
1697

8 września rozpoczynają się Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje w ramach projektu ODDANIE 33. Ich celem jest przygotowanie uczestników do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Panu Jezusowi.

Fot. materiały organizatorów

8 września to wyjątkowy dzień, ponieważ są to nie tylko urodziny Matki Bożej, ale także rocznica Jej objawień w Gietrzwałdzie. Dlatego  ten dzień został wybrany na rozpoczęcie trzydziestotrzydniowych rekolekcji, których celem jest doprowadzenie uczestników do bliskości z Maryją i całkowitego oddania się Jezusowi przez Jej ręce. Te rekolekcje można również rozpocząć w innym terminie.

Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga, która otrzymała błogosławieństwo Kościoła. Oparta jest na Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali papieże XX wieku.

Rekolekcje, przygotowane w ramach projektu ODDANIE 33 będą odbywać się za pośrednictwem mediów w następujących formach:

1. Na specjalnie przygotowanej stronie  internetowej: www.oddanie33.pl - na której znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji.

2. Codziennie rano - na wszystkich kanałach oraz stronach zaangażowanych w projekt ODDANIE 33 pojawią się gotowe teksty oraz materiały video z medytacją na dany dzień rekolekcji.

3. Codziennie będą odbywać się dwie transmisje na żywo:

1) o 20:00 na YouTube - z KANAŁU „Miłujcie się!” sygnał będzie przekazywany na wszystkie inne kanały YouTube, zaangażowane w projekt

2) o 21:15 na Facebooku, na stronie „Miłujcie się!” - „rekolekcje dla zabieganych” (skrócona do 15 minut forma rekolekcji)

4. Codziennie rekolekcje będą transmitowane w rozgłośniach radiowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni/ wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła/wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Szczęśliwi wszyscy, co ufają Panu
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 9,5-10,1.5a.-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter