23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ścieżki modlitwy

Ocena: 0
758

Kiedy pada pytanie: „Co to jest modlitwa?”, zwykle w jednej z pierwszych odpowiedzi usłyszymy, że to rozmowa z Bogiem.

Jednak w relacjach z innymi ludźmi doświadczamy tego, że rozmowa może wyglądać bardzo różnie, na co wpływa szereg czynników. Podobnie rozmowa z Bogiem nie zawsze przebiega tak samo.

Różne ścieżki, którymi można podążyć na modlitwie, to temat cyklu wywiadów, które przeprowadziła Małgorzata Terlikowska. W gronie rozmówców znaleźli się m.in. ks. Robert Skrzypczak, ks. Dariusz Piórkowski SJ, o. Szymon Hiżycki, bp Michał Janocha i o. Tomasz Grabowski OP. Autorka wraz z gośćmi prezentują różnorakie formy i aspekty modlitwy: lectio divina, różaniec, ignacjański rachunek sumienia, modlitwę Jezusową, modlitwę uwielbienia, a także dotykają roli muzyki, piękna i liturgii. Wspólnym mianownikiem każdej z rozmów jest próba odpowiedzi na pytanie, które pada już na samym początku: „Od dziecka w kościele słyszę, że trzeba się modlić, ale jak to robić sensownie?”.

Dużym atutem książki jest fakt, że łączy teologiczne przemyślenia z praktycznym wymiarem codzienności. Jak stwierdza jeden z rozmówców Małgorzaty Terlikowskiej: „Nasze życie przypomina rozbite lustro. Jesteśmy rozbici na mnóstwo różnych wątków, za którymi gonimy. Potrzebujemy czegoś, co będzie nam to życie jednoczyło, co będzie nam pomagało wrócić do głównego wektora. Dokąd idziesz? Po co żyjesz? Czego pragniesz? Znalezieniu odpowiedzi na te pytania służy modlitwa”. A Czytelnikom życzymy owocnej lektury i poszukiwań!

 


Małgorzata Terlikowska
Twarzą w twarz.
Dziesięć dróg modlitwy

Wydawnictwo eSPe
Kraków 2022

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter