19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koncert jak spotkanie - relacja z premiery płyty Marcina Wargockiego "Do głębi".

Ocena: 4.8
820

Niewielu jest amatorskich muzyków-pasjonatów, którzy dotrwali do wydania trzeciej płyty. A jeszcze mniej takich, którzy koncertują i swoją muzyką dotykają serc. Za nami premierowy koncert płyty „Do głębi” Marcina Wargockiego, który należy do tych niewielu. Występ w Józefowskim MOK rozpoczął trasę koncertową DO GŁĘBI TOUR. Patronem medialnym wydarzenia był Tygodnik Idziemy.

Fot. Mateusz Stolarski / prophetmedia.pl

Marcin Wargocki należy do artystów, których lepiej słuchać na żywo niż z płyty. Nie może być inaczej, skoro w swojej twórczości chce pomóc słuchaczom zrozumieć lepiej życie, z Bożej perspektywy. Dlatego sobotni wieczór, 21 maja 2022 można zaliczyć do bardzo udanych.

Oprawa i poziom koncertu stały na profesjonalnym poziomie. Przez trzy lata od wydania poprzedniego krążka „Nie wątp” Marcin nie stał w miejscu. Słychać i widać było, że jest „poziom wyżej”, że gra lepiej i ma więcej swobody scenicznej. Od ostatniej płyty rozrósł się także skład muzyków współtworzących zespół. Tym razem na scenie pojawiło się 5 osób. Marcinowi towarzyszą: Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond ) oraz Anna Bojas (skrzypce, chórki), a także gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa).

Podczas występu mogliśmy posłuchać piosenek ze wszystkich dotychczasowych płyt. O ponadczasowości piosenek Marcina świadczy dodatkowo fakt, że aktualne wydarzenia związane z wojną, nadały im nowy wymiar, co tylko wzbogaciło doznania płynące ze słuchania koncertu. Nie zabrakło też niespodzianki – zupełnie nowej piosenki, nie wykonywanej nigdy wcześniej.

Publiczność mogła nie tylko posłuchać muzyki. Artysta wiele razy zapraszał do wspólnego śpiewania, co stwarzało kameralną atmosferę bliskości. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń właśnie tego potrzebujemy – spotkania. Nie w internetach, nie przez telefon, ale wspólnie przeżywając muzykę.

To był bardzo dobry wieczór i piękna premiera. Teraz przed Marcinem Wargockim pracowity czas koncertowania – można będzie spotkać go w Częstochowie, Warszawie czy też Lublinie. Szczegóły znajdziemy ma www.marcinwargocki.pl

++++++++++++

“Do głębi” to już trzecia płyta w dorobku Marcina Wargockiego. Ponownie zabiera nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany krążek wpisuje się idealnie w niedawne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem. Na krążku znalazło się 14 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Wszyscy oni wzbogacają niewątpliwie brzmienie piosenek, podnosząc całą płytę na wyższy poziom.

Projekt okładki przygotował Krzyś Koszewski, który projektował okładki Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnau, Pod Budą czy też Mietka Szcześniaka. Krążek ukazał się jednocześnie na płycie CD i vinylu oraz będzie dostępny w serwisach streamingowych.

Pierwszy singiel „Myślę o dniu” znalazł się na pierwszym miejscu „Listy z Mocą”. Tej i innych piosenek z płyty - „Do głębi”, „Czuwać” czy „Łotr” - można słuchać na YouTube.

+++++

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.

Obecnie Marcin ma 42 lata,żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas.

Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta “GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. On sam ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

Czytaj również: Z potrzeby serca

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter