10 września
wtorek
Lukasza, Aldony, Mścislawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymuj z Diecezją Warszawsko-Praską

Ocena: 4.9
444

W wakacje diecezja warszawsko-praska zaprasza na wspólne pielgrzymowanie. 

XVI Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka 27-28 lipca

27 lipca, jak każdego roku planujemy pielgrzymkę z Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, z ul. Żytniej do Domu św. Faustyny w Ostrówku. W tym roku mija 100 lat odkąd Helena Kowalska przybyła do domu pp. Lipszyców, aby tam pracowac przez rok jako służąca. Opisując pobyt w Ostrówku św. Faustyna pisze: “Poznałam, jak mnie Bóg miłuje” (Dzienniczek, 16). Te słowa są hasłem naszej tegorocznej pielgrzymki. Będziemy je rozważać zarówno idąc nocą, jak również podczas etapów dziennych.

A oto garść informacji praktycznych:

27.07.2024 r., sobota

Od 19.30 – możliwość odebrania pakietów pielgrzyma i złożenia ofiary na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki (proponowana wysokość 50 zł/os.)
21.00 – Apel Jasnogórski i msza święta w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, ul. Żytnia 1
ok. 22.30 – wyjście w trasę.
28.07.2024 r., niedziela

ok. 14.30 – wejście do Ostrówka
15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego
Zapisy: p. Jadwiga 509 159 436 lub s.faustyna.ostrowek@gmail.com

41. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 5-14 sierpnia

41 Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła 16-26 sierpnia

W drugiej połowie sierpnia pod hasłem „Umacniać w rodzinach królowanie Jezusa” wyrusza już 41 raz na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Wspólna droga to okazja dla każdego pątnika, by nie tylko zaczerpnąć dla siebie duchowego doświadczenia pielgrzymowania, ale także by dać świadectwo wiary i miłości do Chrystusa, Matki Najświętszej, Kościoła i drugiego człowieka. W tym roku szczególna uwaga podczas pielgrzymki zostanie poświęcona rodzinie.

Pielgrzymkę rozpocznie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego w Konkatedrze na Kamionku 16 sierpnia o godz. 6.00. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 25 sierpnia około godziny 9.00, a następnie będą uczestniczyć we Mszy św. o 10.30. Przywilejem pielgrzymki jest prowadzenie w tym dniu nocnego czuwania (od Apelu do Mszy św. o 00.00) w Kaplicy Cudownego Obrazu. Oficjalnie pielgrzymkę zakończy suma odpustowa w dniu 26.08 sprawowana na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00.

Tegoroczny program pielgrzymkowy będzie się koncentrował wokół trzech głównych intencji.

Pierwsza intencja – dziękczynno-błagalna – obejmuje rodziny. Najpierw trzeba zauważyć ogrom łask, jakie każdy wierzący otrzymuje w rodzinie, by następnie prosić za rodziny w kryzysie i wymagające podtrzymania. W prośbach nie zabraknie błagania za małżeństwa, aby mogły wypełnić zobowiązanie wychowania swoich dzieci w wierze.

Druga intencja to prośba o rozwój Pomocników Matki Kościoła. Rozpoznając dar tego Ruchu, który wyrósł z miłości Prymasa do Marki Najświętszej i Ojczyzny, pątnicy będą modlić się za Pomocników, by mogli dalej wiernie służyć Kościołowi i umacniać się w powierzonej przez Założyciela misji.

Trzecia intencja – błagalna o pokój i wybaczenie – jest odpowiedzią na wyzwanie obecnego czasu. Modląc się o powstrzymanie niszczącej siły wojny, pątnicy będą zgłębiali temat przebaczenia tak potrzebnego każdemu chrześcijaninowi.

Dla tych, którzy nie wyruszą na szlak pątniczy, organizatorzy przygotowali pielgrzymowanie duchowe w dniach 16.-25.08 w parafii katedralnej św. Michała Arch. i św. Floriana od godz. 18.00 do 19.30. Spotkania obejmą poza Mszą św. Nowennę przed Uroczystością MB Częstochowskiej, różaniec oraz konferencje tematyczne. Nagrane konferencje będzie można odsłuchać na stronach: www.pielgrzymkapomocnikow.pl oraz facebook.com/PPPPMMK.

Nasza pielgrzymka udaje się rokrocznie tą samą trasą na Jasną Górę, ale każdorazowo prowadzi inną trasą duchową. Tym razem zaczerpniemy z nauczania Prymasa Wyszyńskiego o rodzinie. Jego ojcowskie słowa do Polaków wypowiedziane wiele lat temu w dobie ataku na fundamenty tej podstawowej komórki społecznej chcemy uczynić na nowo swoim drogowskazem. Wsłuchując się w świadectwa przedstawicieli różnych grup i instytucji kościelnych będziemy poznawać współczesne sposoby wspierania rodzin. Osobną uwagę poświęcimy bł. rodzinie Ulmów dziękując za czas nawiedzenia ich relikwii w naszej diecezji.

– mówi ks. Rafał Goliński, kierownik 41 Praskiej Pielgrzymki Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 września

Wtorek, XXIII Tydzień zwykły
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 6, 12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Stanisława Kostki 9-17 IX

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter