4 marca
poniedziałek
Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody XXIII Dnia Papieskiego

Ocena: 5
532

W związku z obchodami XXIII Dnia Papieskiego Telewizja Polska przygotowała specjalną ofertę programową na niedzielę 15 października.

Fot. Facebook/Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

W tym roku Dzień Papieski odbywa się pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – „Evangelium Vitae” („Ewangelia życia”) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia.

W sobotę 14 października o godz. 16.00 TVP2 zaprasza widzów na transmisję uroczystej gali wręczenia Nagród TOTUS TUUS 2023. Statuetki przyznawane są instytucjom, organizacjom oraz osobom, które w szczególny osób inspirują się naukami Jana Pawła II i przyczyniają się do budowania „cywilizacji miłości”. Tzw. katolickie noble wręczone zostaną w czterech kategoriach: „Promocja godności człowieka”, „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II” oraz „TOTUS TUUS MEDIALNY im. bp. Jana Chrapka”. Przyznana zostanie również Nagroda specjalna. Laureatów spośród zgłoszonych kandydatów wybierają specjalnie powołane Kapituły Nagrody.

Podczas tegorocznej gali wystąpi trójka znakomitych wykonawców: Stanisława Celińska, Gabi Gąsior oraz Janusz Radek. Galę poprowadzą Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal.

Również w sobotę, o godz. 20.00 w Jedynce i TVP Polonia planowana jest rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem z okazji XXIII Dnia Papieskiego.

W niedzielę 15 października o godz. 9.30 w TVP1 i TVP Polonia odbędzie się transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie, w której uczestniczyć będą m.in. stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Mszę Świętą celebrować będzie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert Chrząszcz.

W wydaniu specjalnym programu „Między Ziemią a Niebem" o godz. 11.00 na TVP1 oraz TVP Polonia gościć będą przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, a także osoby związane z działalnością Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Tego samego dnia o godz. 17.30 w Jedynce odbędzie się koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przesłaniem tego wyjątkowego wydarzenia jest afirmacja życia od jego początku aż do naturalnej śmierci. W trakcie koncertu wyemitowane zostaną fragmenty przemówień Jana Pawła II oraz myśli papieża. „Kołysanka dla okruszka”, „To świt, to zmrok”, „Wyobrażam sobie” – to tylko niektóre z utworów, które usłyszą widzowie. Na scenie wystąpią: Marcin Sójka, Anna Józefina Lubieniecka, Kuba Szmajkowski, Artur Caturian, Gabi Gąsior, Tadeusz Seibert, Olga Szomańska, Krzysztof Iwaneczko, zespół Tulia. Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Wydarzenie zarejestrowano w kościele św. Anny w Warszawie, przed którym Jan Paweł II przemawiał do młodzieży akademickiej podczas I pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 marca

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
Święto Św. Kazimierza, królewicza
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 9-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter