25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za ofiary ataków terrorystycznych w Izraelu

Ocena: 0
844

Modlitwę za ofiary ataków terrorystycznych w Izraelu poprowadzi 1 listopada na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie naczelny rabin Polski Michael Schudrich. 

Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI

Wydarzenie organizowane przez Warszawską Gminę Żydowską przy współudziale ambasady Izraela w Polsce nosi nazwę "Znicze ku pamięci zamordowanych przez Hamas".

W najbliższą środę, 1 listopada, w godzinach 14-17, w dniu Wszystkich Świętych, spotkajmy się przy głównej alei Cmentarza Żydowskiego. Aleja ta zostanie oświetlona światłem 1400 zniczy, symbolizujących 1400 osób, które zostały zamordowane w ataku Hamasu

- piszą w zaproszeniu organizatorzy.

W ramach spotkania o godz. 15.30 naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, odmówi modlitwę Kel Male Rachamim (hebr. „Boże Pełen Miłosierdzia”) za pomordowanych.

W tym wyjątkowym dniu, tak ważnym w polskiej kulturze jako czas zadumy i wspomnień, pragniemy uczcić pamięć tych, którzy padli ofiarą terrorystów Hamasu 7 października. Spotkajmy się, aby w ciszy oddać im hołd. Zachęcamy także do przynoszenia własnych zniczy

- zachęca Warszawska Gmina Żydowska.

Będzie to już kolejne spotkanie poświęcone pamięci ofiar ataków terrorystycznych, do których doszło w październiku w Izraelu. Za aktami terroru stała palestyńska organizacja Hamas, która przedostała się ze Strefy Gazy na terytorium Izraela. W poniedziałek 9 października modlono się w Synagodze Nożyków w Warszawie, z kolei 29 października na placu Grzybowskim w stolicy odbyła się międzyreligijna modlitwa o pokój, zorganizowana przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów oraz Radę Wspólną Katolików i Muzułmanów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter