Po długiej walce z białaczką zmarł dziś w nocy Artur Górski, poseł PiS, politolog, publicysta, dziennikarz i nauczyciel akademicki. Miał 46 lat. W Sejmie zasiadał od 2005 r.
2016-04-01 11:08 mz, TVN24, Wikipediafot. PAP/Leszek Szymański
O śmierci posła Górskiego poinformował dziś rano w Sejmie Jarosław Kaczyński. – Dziś w nocy zmarł poseł Artur Górski – człowiek wyjątkowej dzielności, wyjątkowej ideowości, w całym tego słowa znaczeniu oddany sprawie Polski (...), oddany Bogu i ojczyźnie (...). Zmarł po bohaterskiej walce z chorobą – mówił prezes PiS. Zgromadzeni na sali obrad posłowie pomodlili się w intencji zmarłego.
Artur Górski był posłem PiS w Sejmie piątej, szóstej, siódmej i obecnej, ósmej kadencji. Za każdym razem wybierany był w okręgu warszawskim. W 2014 r. startował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do Prawa i Sprawiedliwości należał od 2002 r. Działał również w Akcji Katolickiej.
W Sejmie V kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego na rzecz Przywrócenia Autorytetu Władzy, w którym znaleźli się przedstawiciele, jak sam to ujął, ugrupowań o „konserwatywnych tradycjach”: PiS i LPR. Był jednym z inicjatorów projektu uchwały sejmowej mającej na celu intronizację w Polsce Chrystusa Króla. W latach 2007-2009 zasiadał w Radzie Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów; 2 kwietnia 2009 r. został powołany na członka Rady Służby Cywilnej.
Z wykształcenia był politologiem, w 1994 r. ukończył studia na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Cztery lata później na tej uczelni uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych.
Od 1995 r. do 1997 r. był dziennikarzem redakcji politycznej i zespołu politycznego redakcji krajowej Polskiej Agencji Prasowej. W 1998 r. zajmował stanowisko redaktora naczelnego „Naszego Dziennika”. Potem poświęcił się pracy w administracji rządowej. Pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra-członka Rady Ministrów Ryszarda Czarneckiego. W latach 1999-2001 był doradcą premiera Jerzego Buzka, następnie dyrektorem sekretariatu jego gabinetu politycznego.
W 2002 r. mieszkańcy Mokotowa wybrali go do rady dzielnicy. W 2003 r. został zatrudniony w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie, początkowo jako kierownik Wydziału Organizacji i Nadzoru, następnie jako kierownik Wydziału Kontroli Wewnętrznej.
Od lutego 2001 r. prowadził działalność naukowo-dydaktyczną jako wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W lutym 2002 r. został adiunktem w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Od 2002 r. do 2003 r. był również adiunktem w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej. Jest autorem publikacji z dziedziny historii, historii idei i nauk politycznych. Pisał dla m.in. „Myśli Polskiej”, „Najwyższego Czasu”, „Nowego Państwa” i „Naszej Polski”.
Trzy lata temu dowiedział się o chorobie. Zaapelował wtedy na Twitterze o oddawanie krwi. Pozostawił żonę Agatę i syna Kacpra.
Jego miejsce w Sejmie zajmie prawdopodobnie Andrzej Melak, 71-letni prezes Komitetu Katyńskiego.