24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra solidarna z prześladowanymi chrześcijanami

Ocena: 4.4
340

Na znak solidarności i pamięci o prześladowanych chrześcijanach jasnogórska wieża zostanie dziś podświetlona na czerwono – w kolorze krwi męczenników. Tu trwa też modlitwa nie tylko za cierpiących, ale także za oprawców. Organizatorzy akcji RedWeek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podkreślają, że Jasna Góra jest sercem kampanii w Polsce.

Fot. Twitter/Jasna Góra News

Wnioski prezentowanego w sanktuarium raportu „Prześladowani i zapomniani?” przygotowanego przez Papieskie Stowarzyszenie są dramatyczne. W większości krajów nasiliły się nękania i prześladowania wyznawców Chrystusa. W Afryce największym zagrożeniem są ekstremiści. Na Bliskim Wschodzie ciągła migracja zagraża przetrwaniu najstarszych wspólnot chrześcijańskich. W Azji państwowy autorytaryzm dławi wolność sumienia i wyznania.

O pamięci i jedności w modlitwie z prześladowanymi zapewniają jasnogórscy pielgrzymi.

My jako chrześcijanie, którzy żyjemy w wolnej Polsce, gdzie możemy wyznawać Chrystusa i nie bać się dawać temu świadectwa, tym bardziej jesteśmy powołani do tego, by wspierać tych, którzy oddają życie. Modlitwa jest ważna, by wytrwać w wierze. Jasna Góra jest szczególnym miejscem, gdzie można Maryi powierzyć tych chrześcijan, by okryła ich swoim płaszczem.

Ponadstumetrowa jasnogórska wieża jest szczególnym znakiem rozpoznawanym w kraju i na świecie.

Podświetlona kolejny raz na czerwono przypomina o konieczności wołania do Boga za tych, którzy oddają życie za Chrystusa, o łaskę opamiętania dla prześladowców, ale i za nas, o odwagę wiary 

– powiedział o. Waldemar Pastusiak, kustosz sanktuarium.

Jasna Góra żyje życiem Kościoła i w tą naszą codzienną posługę duszpasterską wpisuje się także akcja jedności z Kościołem prześladowanym. Jest to dla nas także przypomnienie, aby modlić się i za prześladowców, ale także za nas, byśmy zawsze mieli siłę, by odważnie wyznawać Chrystusa, nie tylko oddając za Niego życie, ale w codzienności.

Dziś szczególnie podczas Apelu Jasnogórskiego paulini, wierni i przedstawiciele Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie modlić się będą za prześladowanych za wiarę w Chrystusa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter