6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę - 19 czerwca 2022

Ocena: 0
841

Są rzeczy niecierpiące zwłoki, pilne i rzeczy naprawdę ważne. Tych pierwszych jest zapewne dużo więcej, ale to te drugie nadają kierunek życiu. Wszyscy czujemy, że obecny czas jest ważny. Stanowi jakiś zwrot, być może przełom, z pewnością wyzwanie. Dla przedsiębiorców, dla którzy szczególnie ważne jest poczucie stabilności i przewidywalności, planujących rozwój swojego biznesu w perspektywie długofalowej, to próba sił wyjątkowa.

Czas wyzwań społecznych i gospodarczych jest próbą sił także dla ludzi biznesu. Muszą oni zmierzyć się z niepewnością sytuacji, dynamizmem zmian oraz koniecznością podejmowania decyzji kluczowych dla losów firmy. Dla tych wyzwań fundamentalną perspektywę tworzy Dobra Nowina o Chrystusie, która ludzkim wysiłkom nadaje głębszy sens. Taka też - "W biznesie. W kryzysie. W wierze" - jest tematyka IV Pielgrzymki Przedsiębiorców na Jasną Górę, która odbędzie się 19 czerwca 2022 roku.

Pielgrzymka będzie spotkaniem ludzi, którzy przywiozą swoje doświadczenia, aby odczytać je w świetle wiary. Na jej treść i przesłanie złożą się trzy wymiary, jakie współistnieją w jednym człowieku – katoliku w biznesie. Będzie to zatem spotkanie tych, którzy przywiozą swoje doświadczenia, aby odczytać je w świetle wiary. Niektórzy z nich - m.in. Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców oraz Grzegorz Górny - podzielą się swoimi świadectwami

Osobistą odpowiedzią każdego uczestnika na te wyzwania stanie się dokonanie lub odnowienie Aktu oddania się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi podczas najważniejszego momentu pielgrzymki – Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, której będzie przewodniczył nasz Gość ks. bp Zbigniew Zieliński z Koszalina.

Pielgrzymka ma charakter otwarty i adresowana jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów, organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych. Wszystkich nas zaprasza abp Józef Kupny, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronie: pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl/#rejestracja

PRELEGENCI:

Mateusz Kłosek - mąż, ojciec, przedsiębiorca. Prezes firmy Eko Okna oraz Fundacji Nasze Dzieci, która zasłynęła m.in. zorganizowaniem ogólnopolskiej kampanii bilboardowej promującej życie oraz wartości rodzinne. Niesie pomoc osobom potrzebującym oraz hospicjom perinatalnym. Ufundował Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu oraz Klasztor w Pietrowicach Wielkich. Wraz z żoną Katarzyną laureat nagrody „Przyjaciel Życia”.

Grzegorz Górny - reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i były redaktor naczelny kwartalnika „Fronda“. Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych dla TVP, TV Puls i Polsatu. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon“. Autor 35 książek, tłumaczonych na wiele języków obcych. Laureat nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych (m.in. Totus, Grand Press, Feniks i nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Stały publicysta tygodnika „Sieci“ i portalu wpolityce.pl. Prezes Stowarzyszenia Trójmorze.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 października

Czwartek, XXVII tydzień zwykły, dzień powszedni
Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 5-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter