20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pełnia radości

Ocena: 5
759

Radość chrześcijańska, oparta na wierze w zmartwychwstanie Jezusa, ma moc przemieniać życie.

fot. Freepik

„Chrystus żyje” – te dwa słowa są dla chrześcijanina niczym echo nieskończoności, przypomnienie, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa nie są jedynie historycznymi faktami, ale aktualną i żywą rzeczywistością. Właśnie ta żywotność Jezusa daje chrześcijaninowi radość, która przekracza granice czasu i przestrzeni, radość, która jest obecna w sercu niezależnie od okoliczności – w Wielkanoc i każdego dnia. „Uradowali się uczniowie, ujrzawszy Pana” – pisze św. Jan Ewangelista (J 20, 20). Do uczestnictwa w tej radości jesteśmy wezwani.

Nie jest ona wyłącznie wewnętrznym doświadczeniem; jest widoczna i wyrażona w życiu Kościoła. Chrystus, mówiąc o swoim odejściu, obiecał, że nie pozostawi nas sierotami. Wysłał Pocieszyciela, Ducha Świętego, który jest z nami i w nas. Chrystus żyje w swoim Kościele – w sakramentach, w liturgii, w nauczaniu, w działalności Kościoła. Ta obecność jest najbardziej namacalna w Eucharystii, gdzie Chrystus jest obecny w sposób rzeczywisty i substancjalny. Msza Święta to miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemią, gdzie wierzący zgromadzeni wokół ołtarza doświadczają najpełniejszej obecności Chrystusa. To tam wypowiadamy słowa Pater noster, śmiało nazywając Boga Ojcem, bo w Chrystusie staliśmy się prawdziwie dziećmi Bożymi.

Radość chrześcijańska, oparta na wierze w zmartwychwstanie Jezusa, jest radością, która ma moc przemieniać życie. To radość, która inspiruje, pociesza, daje siłę i nadzieję. Nie jest odczuwana tylko przez jednostkę – ma zdolność rozlewać się i dotykać serc innych, przynosząc światło tam, gdzie panuje ciemność, i pokój tam, gdzie jest niepokój.

W radości zmartwychwstałego Chrystusa każdy chrześcijanin może odnaleźć sens swojego życia i swojego powołania. To radość, która nie jest ucieczką od rzeczywistości, ale odważnym stawieniem czoła wyzwaniom, z przekonaniem, że w Jezusie mamy zwycięstwo nad wszelkim złem. W ten sposób radość chrześcijańska jest świadectwem żywej wiary, zaproszeniem dla innych, by również oni mogli doświadczyć pełni życia w Chrystusie. Jest to radość, która nie tylko napełnia, ale i przelewa się, zachęcając każdego, by z nadzieją spojrzał w przyszłość, wiedząc, że Chrystus żyje i jest obecny w każdym momencie naszego życia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest duchownym Prałatury Opus Dei w Warszawie

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter