23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msze św. w intencji chorych

Ocena: 0
468

Co roku, 11 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Tego dnia metropolita warszawski będzie celebrował Eucharystię w hospicjum oraz spotka się z chorymi i personelem placówki.

Fot. Wojciech Łączyński

Kard. Kazimierz Nycz w sobotę o godz. 10.00 będzie celebrował Mszę św. w hospicjum Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Po niej metropolita warszawski spotka się z chorymi i personelem placówki.

Ponadto tego dnia w kościołach będą sprawowane Msze św. z obrzędem namaszczenia chorych, m.in. o godz. 7.00, 7.30 i 9.00 w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie oraz o godz. 12.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie.

W archikatedrze warszawskiej o godz. 9.30 odbędzie się różaniec w intencji chorych, a o godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych i ich opiekunów. Natomiast w parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, jak co miesiąc, o godz. 9.30 będzie celebrowana Eucharystia w intencji chorych z nabożeństwem do Matki Bożej z Luján.

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Chorego jest „Miej o nim staranie. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”. W orędziu na ten dzień papież przypomniał, że „choroba jest częścią ludzkiego doświadczenia”, ale „może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie”.

Nigdy nie jesteśmy gotowi na chorobę. A często nawet do przyznawania się, że jesteśmy coraz starsi. Boimy się bezbronności, a wszechobecna kultura rynkowa popycha nas do tego, by jej zaprzeczać. Dla kruchości nie ma miejsca. A zło, wdzierając się w nasze życie i atakując nas, powala nas nieprzytomnych na ziemię. Może się więc zdarzyć, że inni nas opuszczą, albo że wydaje nam się, iż musimy ich porzucić, aby nie czuć wobec nich ciężaru. Tak zaczyna się samotność i zatruwa nas gorzkie poczucie niesprawiedliwości 

– napisał papież Franciszek w orędziu na 31. Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego ustanowił w 1992 r. papież Jan Paweł II. Co roku jest obchodzony w całym Kościele 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter