25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: "Ksiądz z osiedla" otwiera klubokawiarnię

Ocena: 4.6
1000

Znany ze swojej działalności w social mediach "Ksiądz z osiedla", czyli ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że w najbliższą niedzielę, w centrum stolicy, otworzy klubokawiarnię o nazwie „Cyrk Motyli”.

Fot. Facebook/Ksiądz z osiedla

Będzie to miejsce dla osób w każdym wieku oraz wyjątkowa strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych, a także cennika – każdy gość zapłaci, ile chce.

Skąd nazwa? Chcemy WYDOBYWAĆ PIĘKNO I DOBRO Z LUDZI! Na ich twarzach wywoływać UŚMIECH! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu

– wyjaśnił ks. Rafał Główczyński w swoich mediach społecznościowych.

Klubokawiarnia będzie zlokalizowana w pobliżu schodków nad Wisłą przy Moście Poniatowskiego (Bulwar Flotylii Wiślanej dz. 13/2). Znany z ciekawych form ewangelizacji ks. Rafał Główczyński zapowiedział, że będzie to miejsce dla wszystkich, więc nie zabranie propozycji dla starszych i młodszych, małżeństw oraz singli.

Poniedziałek będzie „Dniem eko”.

Jedzenie za śmieci. Z myślą o bezdomnych, ale także dzieciakach, młodzieży biorącej udział w akcjach lato w mieście. Każdy, kto pomoże w sprzątaniu brzegów Wisły może liczyć na coś dobrego

– zapewnia kapłan. We wtorki odbywać się będą bale dla seniorów, środy będą dniem dla singli oraz osób, które chcą kogoś poznać, w planach – gry planszowe, integracyjne oraz karaoke. Czwartek będzie dniem otwartości, dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, osób, które szukają Boga, ale nie potrafią odnaleźć się w Kościele. W piątki odbędą się spotkania z ciekawymi osobami, w sobotę zaplanowano dni imprez i koncertów bezalkoholowych, a w niedzielę dzień rodziny z warsztatami i animacjami.

Wszystkie inicjatywy są darmowe, a uczestnicy będą mogli płacić w kawiarni, ile chcą. Duchowny prosi jednak o wsparcie finansowe, potrzebne do funkcjonowania obiektu.

Żeby to się dobrze udało, potrzebujemy wsparcia MODLITEWNEGO, ale i finansowego

– podkreślił „Ksiądz z osiedla”. Koszty przedsięwzięcia oszacował na ok. 98 300 zł, dlatego też kapłan zorganizował zbiórkę w internecie.

Co jeżeli tylu pieniędzy nie uzbieramy? Kupimy, co niezbędne, a resztę z czasem. W najgorszym wypadku będziemy organizować spotkania bez poczęstunku, a zamiast krzeseł i leżaków będą palety

– stwierdził ks. Rafał Główczyński.

A co jeżeli nikt nie będzie płacił? Zbankrutujemy. Co potem? Sezon w tym miejscu trwa do końca września, później, jeżeli schemat się sprawdzi, chcielibyśmy otworzyć lokal całoroczny, a jak i to się uda, to potem lokale także w innych miastach

– zapewnił kapłan.

Otwarcie klubokawiarni „Cyrk Motyli” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 20:00.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lipca

Środa, XVI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 13, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter