25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

WhatsApp chce przekazywać dane Facebookowi

Ocena: 0
694

Aplikacje do przesyłania wiadomości Signal i Telegram odnotowały wzrost liczby pobrań po tym, jak WhatsApp ogłosił nowe zasady udostępniania danych użytkowników Facebookowi - pisze w poniedziałek agencja Reutera. WhatsApp należy do Facebooka. Dane, które mają być udostępniane obejmują m.in. lokalizację, historię zakupów i płatności, spis połączeń, adres e-mail, numer telefonu i wiele innych.

Fot. pixabay.com/CCO

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości WhatsApp zwróciła się do dwóch miliardów użytkowników o wyrażenie zgody na nowe warunki korzystania z usługi, umożliwiające udostępnianie większej ilości danych macierzystej firmie, czyli Facebookowi.

Użytkownicy, którzy nie wyrażą na to zgody, od 8 lutego nie będą mogli uzyskać dostępu do swojego konta.

Facebook chce zarabiać na swojej platformie, umożliwiając reklamodawcom kontaktowanie się z klientami za pośrednictwem Whatsappa, a nawet bezpośrednią sprzedaż swoich produktów, jak ma to już miejsce w Indiach.

Dane, które mogą być udostępniane między Whatsappem i Facebookiem (oraz należącymi do niego Instagramem i Messengerem) nie obejmują zaszyfrowanej treści wiadomości, jednak należą do nich m.in. lokalizacja, historia zakupów i płatności, spis połączeń, adres e-mail, numer telefonu i wiele innych.

Nowe warunki mają nie dotyczyć krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

WhatsApp nie udostępnia Facebookowi danych swoich użytkowników w Europie, by Facebook wykorzystywał je do ulepszania swoich produktów lub reklam

- twierdził rzecznik serwisu komunikacyjnego, cytowany przez AFP.

Wielu użytkowników rozważa korzystanie z alternatywnych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Telegram czy Signal, który polecili na Twitterze przedsiębiorca Elon Musk i były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (NSA) Edward Snowden.

Według portalu Moneyweb, 100 tys. użytkowników zainstalowało Signal, a Telegram pobrano 2,2 miliona razy w ciągu dwóch dni od wprowadzenia zmian przez WhatsAppa.

Agencja AFP przypomina, że podczas gdy Unia Europejska pracuje nad nowymi restrykcyjnymi regulacjami w sprawie zabezpieczenia danych użytkowników, amerykański wymiar sprawiedliwości zatwierdził wiosną grzywnę w wysokości 5 miliardów dolarów nałożoną na Facebooka za brak ochrony danych osobowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter