18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W drogę ze św. Krzysztofem

Ocena: 4.7
382

Zbliża się Tydzień św. Krzysztofa.

Fot. mat. pras.

Posłani przez Kościół misjonarze i misjonarki do wypełnienia powierzonej im misji potrzebują narzędzi, którymi są środki transportu

– napisał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie z okazji XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. W tym roku będziemy go obchodzić w dniach 23-30 lipca pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”.

MIVA jako inicjator obchodów Tygodnia św. Krzysztofa co roku zaprasza kierowców i użytkowników pojazdów do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne. W 2022 r. dzięki zebranym ofiarom MIVA Polska zrealizowała 88 projektów na zakup 844 różnych pojazdów w 28 krajach świata: 41 samochodów, w tym 3 busy i 1 ambulans do misyjnego szpitala w Kamerunie; 42 motocykle (23 do posługi misjonarzy i 19 do posługi katechistów misyjnych); 1 quad, 1 łódź motorowa, 1 moto-furgon medyczny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter