28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ferie 2022 - policja skontroluje autobusy i kierowców

Ocena: 0
664

Warto zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo. Przed wyjazdem na ferie zimowe policjanci ruchu drogowego prowadzą dodatkowe kontrole.

fot. www.policja.pl

Chodzi o sprawdzenie autobusów i kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. W całej Polsce zorganizowano specjalne punkty do prowadzenia takich działań. – Będziemy zwracać uwagę na stan techniczny tych pojazdów, wyposażenie, uprawnienia kierowców, stan trzeźwości osób, które wiozą dzieci na zimowy wypoczynek. Staramy się wykonać kontrolę w jak największym zakresie. Jeżeli jest to nowy pojazd może być to kilkanaście minut, ale taka kontrola może potrwać dłużej jeśli do takiego autokaru będą zastrzeżenia – mówi Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc w których będą prowadzone takie kontrole. Listę punktów można znaleźć na stronach komend wojewódzkich policji. Chęć kontroli pojazdu warto zgłosić kilka dni przed wyjazdem – dodaje Robert Opas. – W ostatniej chwili bardzo trudno jest umówić się na konkretną godzinę. Dlatego zachęcam by poinformować kilka dni wcześniej policjantów o takim wyjeździe. kilkudniowe wyprzedzenie to czas w którym będzie można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji. na stronach policja.pl i komend wojewódzkich policji można zapoznać się z tymi punktami – wyjaśnia policjant.

Policja informuje, że dodatkowo na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu np. dane o badaniu technicznym oraz informacje o polisie OC. W Warszawie kontrole będą prowadzone na parkingu obok Hali TORWAR przy ul. Łazienkowskiej. Szczegóły dotyczące dni i godzin funkcjonowania na stronie: www.policja.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter