Tygodnik „Idziemy” na 6 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Modlitwa poprawia komunikację między małżonkami – o tej i o innych korzyściach z modlitwy małżeńskiej mówi ks. Marek Kruszewski, duszpasterz rodzin, w wywiadzie Magdaleny Prokop-Duchnowskiej: Z Bogiem we dwoje.
Pierwszy krok w modlitwie małżeńskiej jest najtrudniejszy. Co się zmienia, gdy uda się zacząć? – wyjaśniają bohaterowie reportażu Magdaleny Prokop-Duchnowskiej: Jak oni to robią?
Wokół 80. rocznicy uwolnienia obozu KL Dachau, w którym zginęły tysiące Polaków, w tym prawie tysiąc duchownych katolickich, trwa niezręczna cisza – przyczyny analizuje Piotr Kościński w artykule: Dachau niewygodne?
Niedługo po 10 kwietnia 2010 roku, po krótkiej żałobie rozgorzała wojna polsko-polska – o zachowaniu jej głównych uczestników pisze Piotr Zaremba w tekście: Katastrofa.
Dlaczego Kościół nie może pójść na ustępstwa w sprawie prawd wypływających z Ewangelii? – zastanawia się Anna Meetschen w felietonie: Znak sprzeciwu.
Jak komunikować swoje racje, by nie cierpiały na tym nasze relacje? – ten problem można rozwiązać – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ w komentarzu: Mieć rację czy relację?
Dlaczego ani obecna władza, ani poprzednia nie dały rady właściwie wykorzystać potencjału rocznic historycznych? – pyta Łukasz Warzecha w felietonie: Trzy zmarnowane rocznice.
Czy grozi nam cenzura? – o „mowie nienawiści” jako narzędziu do kneblowania poglądów konserwatywnych opowiada mec. Rafał Dorosiński w rozmowie z Barbarą Stefańską: Zatrzymajmy cenzurę.
Pomysłem uczczenia Roku Świętego 1900, który Włochom przedstawił papież Leon XIII, zainspirowali się też górale z Zakopanego – o pamiątkach jubileuszu pisze ks. Łukasz Piotrowski: Korona dla Odkupiciela.
Nadzieja to nie to samo, co oczekiwanie lub optymizm – podkreśla prof. Zbigniew Stawrowski, filozof, w rozmowie z Moniką Odrobińską: Nadzieja jest tajemnicą.
Skutki hołdu, jaki Albrecht Hohenzollern złożył Zygmuntowi Staremu w 1525 roku, rozciągały się na wieki – omawia je Jan Józef Kasprzyk w tekście: Hołd pruski.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 30 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.