Tygodnik „Idziemy” na 16 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Czy jest coś zaskakującego w wypychaniu religii ze szkół przez obecne władze? Czy można tę ewidentną przegraną Kościoła przekuć w sukces? – podpowiada ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Przegrana czy wygrana?
Maria zmarła nad ranem. Dwie godziny później odszedł Jan. Nawet śmierć ich nie rozdzieliła – o niezwykłym małżeństwie krakowskich profesorów pisze Iwona Budziak w reportażu: Na zawsze razem.
Nawet po latach można się sobą zachwycić. Małżeństwo to naturalne miejsce rozwoju i dojrzewania miłości – mówi o. Mirosław Pilśniak OP w rozmowie z Moniką Odrobińską: Jak dbać o miłość?
Skalę finansowania inicjatyw LGBT oraz lewicowych mediów przez poprzednie amerykańskie władze ujawnia Krzysztof Ziemiec w felietonie: Na zapleczu.
Jakie reperkusje dla państwa i klasy politycznej będzie miało zawiadomienie o podejrzeniu zamachu stanu złożone przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego? – wyjaśnia prof. Ryszard Piotrowski w rozmowie z Barbarą Stefańską: Na co zamach?
Mamy w Polsce dramatyczny spadek liczby zawieranych małżeństw zarówno kościelnych, jak i cywilnych. Szczegóły przedstawia Irena Świerdzewska w analizie: SOS dla małżeństwa.
Jeśli dzieci stresują się nauką, to należy zlikwidować szkołę? – o absurdach kampanii przeciw spowiedzi dzieci pisze Anna Meetschen w komentarzu: Komu spowiedź solą w oku.
Imigranci z Czeczeni i Gruzji tworzą w Polsce najbardziej brutalne grupy mafijne – pisze o tym Piotr Kościński w artykule: Groźni ludzie z Kaukazu.
O „inteligentnej głupocie”, która rozlewa się po świecie, pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: O głupocie i mądrości.
Dlaczego w Europejskim Centrum Solidarności jest miejsce na książkę o Jolancie Kwaśniewskiej, a nie ma miejsca na książkę o Annie Walentynowicz? – docieka Łukasz Warzecha w felietonie: Cenzurowanie historii.
Dlaczego obecny rząd zamiast Wychowania do Życia w Rodzinie wprowadza permisywną edukację zdrowotną, wyjaśnia Magdalena Prokop-Duchnowska w artykule: Antyzdrowotna antyedukacja.
Kulisy zawarcia przed 100 laty konkordatu między Rzeczpospolitą Polską i Stolicą Apostolską pokazuje Jan Józef Kasprzyk w artykule: Konkordat 1925.
Jak ponad 150 lat temu Zygmunt Krasiński ukazał przewrotność i brutalność Rosji, omawia ks. Łukasz Piotrowski w eseju: Romantyk przeciw Rosji.
Dlaczego zdecydowanie warto ruszać się więcej? – zachętę do aktywności ruchowej przedstawia Anna Wardak w felietonie: Mózg lubi ruch.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 9 lutego i wcześniejszych numerów tygodnika.