21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: w niedzielę szósty Koncert Debiuty

Ocena: 0
1438

Była "Szansa na Sukces”, był "Idol", a od pięciu lat są chrześcijańskie "Debiuty". Już w niedzielę 24 kwietnia o godz. 17:00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach (ul. Dewajtis 3) odbędzie się Koncert Debiuty 2016 im. Moniki Brzozy.

2016-04-19 15:46 mat. pras., mz
fot. mat. pras.

Od początku swojego istnienia impreza organizowana przez Chrześcijańskie Granie i Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce wyłania najciekawszych młodych wykonawców chrześcijańskiej sceny rozrywkowej.

Co roku jury przyznaje tytuł "Debiutu" zespołowi o największym potencjale muzycznym. Swojego faworyta wybiera również publiczność. Wykonawcy debiutujący na scenie Dobrego Miejsca znani są w swoich środowiskach, koncertują i nagrywają płyty. Podczas koncertu prezentują swój autorski materiał.

O tytuł Debiutu 2016 powalczą trzy zespoły: Dobre Ludzie (piosenka autorska, poezja śpiewana), Muode Koty (hip-hop) i Krzagolec Gang (rock, folk).

– Koncert Debiuty odkrywa najlepsze zespoły po to, by promować dobrą muzykę chrześcijańską. Dlatego nagrodą w tegorocznym konkursie jest m.in. trasa koncertowa i promocja w rozgłośniach radiowych – mówi Michał Guzek z Fundacji "Chrześcijańskie Granie", współorganizator wydarzenia.  – Muzyka chrześcijańska to nie tylko oprawa liturgii czy parafialne schole, ale coraz częściej profesjonalni wykonawcy, którzy głosząc Dobrą Nowinę sięgają po takie gatunki jak rock, pop czy hip-hop. Odkryciem „Debiutów” były takie zespoły, jak StronaB, Kanaan czy Love Story – dodaje.

W tym roku Koncert Debiuty odbywa się pod hasłem "Debiuty dla Życia". Data wydarzenia – 24 kwietnia – zbiega się z Marszem Świętości Życia. Podczas koncertu nie zabraknie świadectw o czystości. Gościem specjalnym Koncertu Debiuty będzie Jan Budziaszek, muzyk "Skaldów" i inicjator koncertu "Jednego Serca Jednego Ducha". Wydarzenie będzie transmitowane online poprzez Tv Dobre Media – www.dobremedia.org.

Patronat honorowy nad Koncertem Debiuty objął ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC. Swoje błogosławieństwo przekazali także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz przewodniczący Komisji KEP ds. Nowej Ewangelizacji bp Grzegorz Ryś.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje Tygodnik Idziemy.

Organizatorzy: Fundacja "Chrześcijańskie Granie", Dobre Miejsce, chrzescijanskiegranie.pl.


***
Koncert Debiuty odbył się po raz pierwszy w 2011 roku. Wygrały wtedy młode zespoły Love Story i Anielsi. Debiutancka płyta Love Story stała się bestsellerem (pierwsze miejsce sprzedaży przez trzy lata z rzędu!), a sam zespół stał się rozpoznawalny.

W roku 2013 po raz pierwszy Debiuty przyjęły imię śp. Moniki Brzozy – ewangelizatorki, inicjatorki Ewangelizacji Warszawy podczas juwenaliów. Wokół tego celu udało się jej skupić większość ogrganizacji i wspólnot warszawskich. Zmarła po ciężkiej chorobie 29 października 2010 roku, a wiele osób mówiło, że jej pogrzeb był radośniejszy niż niejeden ślub. Niedługo przed śmiercią Monika Brzoza mówiła: „Jestem pełna pokoju, radości, szczęśliwa, z poczuciem spełnionego życia”, „ogromnie dziękuję”. Słowami, które towarzyszyły jej w ostatnich dniach, było zdanie: „Ja nie umieram, ja wchodzę w miłość”. – Rzucam się w Twoje kochające ramiona – modliła się.

Każdy Koncert Debiuty jest ogranizowany pro bono – głównie z wpłat ludzi dobrego serca, którym zależy na rozwoju muzyki chrześcijańskiej. W 2015 roku została powołana Fundacja Chrześcijańskie Granie (www.fundacja.chrzescijanskiegranie.pl), która przejęła organizację Koncertu Debiuty, Festiwalu Chrześcijańskie Granie oraz prowadzenia akcji Grajmy! Chrześcijańskie Granie. W 2016 roku wspólnie z Oratorium św. Jana Bosko w Warszawie fundacja zorganizowała cykl Uwielbienia na Pradze – spotkań modlitewno-muzycznych, otwartych dla każdego.

Laureaci Koncertu Debiuty:

  • 2011 – Anielsi (jury) / Love Story (publiczność)
  • 2012 – StronaB (jury i publiczność)
  • 2013 – Kanaan (jury i publiczność)
  • 2014 – Mocni w Wierze (jury i publiczność)
  • 2015 – Soudarion (jury) / Good God (publiczność)

 

***
Jak zdobyć zaproszenia na Debiuty 2016?

Koncert może odbywać się dzięki dobrowolnym wpłatom. Wstęp na koncert za zaproszeniami (dostępne od 1 marca) – potwierdzeniem chęci uczestnictwa w Debiutach będzie wsparcie organizacji Debiutów dobrowolną wpłatą na rzecz imprezy na poniższe konto:

Fundacja „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”,
ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa,
46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty x ilość osób).

Po dokonaniu wpłaty należy wydrukować potwierdzenie, dzięki któremu można otrzymać zaproszenie już dzisiaj w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie (pn. - czw. w godzinach 9-16.30).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Poniedziałek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 1-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter