23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Muzeum pod niebem

Ocena: 0
752

Jak wybrać się w podróż, nie wychodząc z domu? Potrzebna jest tylko odrobina wyobraźni, by myślami przenieść się w dowolne miejsce na świecie.

Tym razem do Rzymu zaprasza Czytelników ks. Witold Kawecki CSsR, który podczas studiów spędził w Wiecznym Mieście pięć lat. To – jak stwierdza autor – „wystarczająco długo, aby się w nim zakochać” i dlatego też nazywa Rzym „swoim miastem”.

Lektura książki to wyjątkowa wędrówka przez tętniące życiem uliczki miasta, które – przeniknięte historią – jest miejscem spotkania różnych epok i stylów. Wraz z autorem możemy z Kapitolu podziwiać starożytne Forum Romanum, wspiąć się po schodach bazyliki św. Jana na Lateranie, przystanąć przy fontannie na Piazza Navona, zapatrzeć się w piękno Kaplicy Sykstyńskiej lub odpocząć w jednej z kafejek na Zatybrzu. Poznajemy sztukę, historię, obyczaje, kuchnię i niepowtarzalną atmosferę Wiecznego Miasta. Mamy szansę spojrzeć na Rzym przez pryzmat dzieł Michała Anioła, Rafaela, Caravaggia czy Berniniego. Książka stanowi przewodnik nie tyle turystyczny, ile artystyczny i duchowy. Artystyczny, ponieważ „sztuka jest tu wybitna i przemawia tak samo mocno, jak przemawiała wtedy, kiedy powstawała”. Duchowy dlatego, że opisuje osoby, miejsca, kościoły, obrazy czy rzeźby, „przy których można pomedytować nad cywilizacją, z której wyrośliśmy”. Wraz ze szklanką herbaty pachnącej imbirem i pomarańczą przewodnik ten będzie tworzyć zgrany duet, który w jesienny wieczór pomoże zachwycić się pięknem „wielkiego muzeum pod gołym niebem”.

 


Witold Kawecki CSsR
Rzym, moje miasto. Najpiękniejszy
przewodnik

Wydawnictwo Jedność
Kielce 2022

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter