25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lublin: XVIII Targi Wydawców Katolickich

Ocena: 0
1966

36 oficyn wydawniczych z całej Polski weźmie udział w XVIII Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się od 19 do 21 listopada na terenie Collegium Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

2015-11-18 22:50
lk (KAI), swk.pl / Lublin, mz

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w czwartek 19 listopada o godz. 10.00.

Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski SDB ma nadzieję, że Targi jak co roku będą wspaniałą okazją do ewangelizacji, do wymiany doświadczeń i do ukazania dorobku wydawniczego katolickich oficyn wszystkim, którzy je odwiedzą, w tym studentom KUL i mieszkańcom Lublina.

Targi – przypomina prezes SWK – są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach, jak książka tradycyjna, czy elektroniczna.

Ks. Szpakowski informuje, że Targi wpisują się w Rok Jana Pawła II, w przygotowanie do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski oraz do Światowych Dni Młodzieży, a także do Roku Miłosierdzia, bowiem poprzez promocję dobrej książki, pomagającej nam pogłębić swoją wiarę, swoją osobowość na różnych jej płaszczyznach, a przede wszystkim w nas samych, stajemy się świadkami wiary we współczesnym świecie" i możemy na nowo odkryć przesłanie płynące z nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tegoroczne Targi Wydawców Katolickich będą także towarzyszyć Ogólnopolskiemu Sympozjum Katechetycznemu, które 20-21 listopada odbywać się będzie w murach KUL.

Otwarciu imprezy wydawniczej towarzyszyć też będzie program muzyczno-poetycki pt. "Prawda i wolność słów" w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów. Koncert odbędzie się w czwartek 19 listopada o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL.

Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich www.swk.pl.

XVIII Targi Wydawców Katolickich odbędą się pod patronatem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika, rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego oraz prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Jednym z patronów medialnych jest tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter