21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Opublikowano hasła i loga podróży papieża do krajów Azji i Oceanii

Ocena: 4.4
226

Wiara, modlitwa, współczucie, braterstwo, harmonia, nadzieja - to tematy, które pojawiają się w hasłach i logach podróży apostolskiej - najdłuższej tego pontyfikatu - którą papież Franciszek odbędzie w dniach od 2 do 13 września do Indonezji, Papui Nowej Gwinei, Timoru Wschodniego i Singapuru. Opublikowało je watykańskie biuro prasowe.

Fot. pixabay

Indonezja

Logo wizyty w Indonezji zawiera jako główny element wizerunek papieża Franciszka błogosławiącego przed emblematem złotego Garudy, świętego orła, odtworzonego w sposób przypominający tradycyjną tkaninę "batik", z mapą Indonezji wewnątrz, archipelagu charakteryzującego się dużą różnorodnością grup etnicznych i społecznych, języków, kultur i wierzeń religijnych. Po prawej stronie, poniżej nazwiska i herbu papieża, znajduje się flaga Indonezji, nazwa kraju, data podróży i hasło papieskiej wizyty: Wiara - Braterstwo - Współczucie.

Papua-Nowa Gwinea

Logo wizyty w Papui-Nowej Gwinei charakteryzuje się trzema elementami: przedstawiony w centrum krzyż w kolorach przypominających wschody i zachody słońca, który przedstawia wyjątkową Ofiarę, która otwiera bramy Nieba. Na krzyżu narysowany jest Rajski Ptak, symboliczny element Papui-Nowej Gwinei, z kolorami flagi narodowej w środku. Po lewej stronie pionowego ramienia krzyża znajduje się hasło podróży apostolskiej: "Módlcie się", zainspirowane prośbą uczniów skierowaną do Jezusa: "Panie, naucz nas modlić się" (Łk 11, 1), poprzez które  papuascy chrześcijanie czynią się reprezentantami wszystkich ludzi, wyrażając swoje pragnienie nauczenia się modlitwy, pod przewodnictwem papieża.

Timor Wschodni

Wizerunek błogosławiącego Franciszka symbolizujący ochronę, jaką lud Timoru Wschodniego otrzymuje od Boga podczas podróży apostolskiej, jest centralnym elementem logo podróży do Singapuru. Za papieżem znajduje się kula ziemska, z której na pierwszym planie wyłania się fizyczna mapa Timoru Wschodniego. Powyżej w łuku znajduje się motto papieskiej wizyty: "Niech wasza wiara będzie waszą kulturą", wezwanie i zachęta do życia wiarą w harmonii z kulturą, zgodnie z tradycjami ludu Timoru Wschodniego.

Singapur

Logo podróży do Singapuru przedstawia stylizowany krzyż inspirowany gwiazdą, która prowadziła Trzech Króli, Eucharystią i pięcioma gwiazdami flagi państwa-miasta. Po lewej i prawej stronie krzyża znajduje się hasło papieskiej wizyty: "Jedność - Nadzieja". "Jedność" wyraża komunię i harmonię między wierzącymi, zarówno w Kościele, jak i w kontekście społeczeństwa i relacji rodzinnych. "Nadzieja" sugeruje, że podróż apostolska będzie latarnią nadziei dla chrześcijan w regionie, zwłaszcza dla tych, którzy są dyskryminowani i prześladowani. Użyte kolory nawiązują do flagi Państwa Watykańskiego. Pod hasłem znajduje się imię papieża, a obok niego nazwa odwiedzanego kraju i rok wizyty, w kolorze czerwonym na białym tle, w kolorach flagi Singapuru.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter