14 lipca
niedziela
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Zuppi przyjedzie do Moskwy

Ocena: 3.5
284

Kard. Matteo Zuppi potwierdził, że planuje udać się do Moskwy. Byłby to drugi etap specjalnej misji, jaką powierzył mu Papież. Przewodniczący włoskiego episkopatu wyraził nadzieję, że w ramach spodziewanej wizyty będzie możliwe m.in. spotkanie z patriarchą Cyrylem.

fot. Vatican Media

Misją kard. Zuppiego jest tworzenie warunków dla otwarcia dróg pokoju. Watykan wielokrotnie podkreślał, że nie jest to mediacja, wskazując m.in., że nie są nią zainteresowane same strony konfliktu. Początkiem czerwca odbył podróż na Ukrainę, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Zełenskym, a także odwiedził Buczę. W trakcie jego pobytu Rosjanie wysadzili tamę w Nowej Kachowce. Arcybiskup Bolonii wyznał, że nie rozmawiał jeszcze z Ojcem Świętym, ale zrobi to przed wyjazdem do Moskwy.

ZOBACZ TAKŻE: Co ze zdrowiem Papieża?

Kard. Zuppi: chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc pragnieniom pokoju

Teraz zobaczymy, jakie są możliwości. Drugi etap jest zaplanowany. Oczywiście chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc pragnieniom pokoju. Z pewnością wszystkie spotkania, są jak sieć, w której budowaniu trzeba mieć dużo cierpliwości. Papież łączy w swych działaniach: cierpliwość i poczucie pilności [przedmiotu naszych starań], ponieważ każdy dzień, który mija, oznacza tyle cierpienia, oznacza śmierć, oznacza pogłębienie kryzysu. Tak ważne jest więc to poczucie pilności, ale także cierpliwość w tak wielu spotkaniach, w tym wątku, jaki musi być wprowadzony, któremu trzeba pomóc i który trzeba zbudować, a który popycha do rozwiązania konfliktów.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter