29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Betlejemskie Światło Pokoju w Sekretariacie Episkopatu

Ocena: 0
446

„Światło Nadziei” to hasło tegorocznej 31. edycji Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem pokoju między narodami. W środę 22 grudnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przyjął je sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Przyjmujemy to światło i będziemy go strzec, a trwając na modlitwie, szczególnie na Eucharystii, będziemy się jednoczyć ze wszystkimi, do których również ono dotarło. Będziemy też prosić Boga o to, by nasze serca, napełnione miłością, otwierały się i na drugiego człowieka, by częściej niż dotychczas drzwi naszych domów otwierały się dla innych.

– powiedział bp Artur Miziński, odbierając Betlejemskie Światło Pokoju. „Niech przyświeca nam nadzieja, że wiele rzeczy jest możliwych, jeśli je będziemy z zaangażowaniem podejmować” – dodał.

Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Sekretarza Generalnego Episkopatu przekazał kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski.  „To Jezus Chrystus jest naszą nadzieją” – powiedział, podkreślając, że trwając przy Chrystusie, łatwiej jest pracować nad sobą. „Mamy nadzieję, że uda się nam chociaż trochę ten świat zmienić, przekazując przed Bożym Narodzeniem to Betlejemskie Światło – dodał ks. hm. Jurkowski.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku Polacy przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów 12 grudnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter