29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszają zapisy na 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin

Ocena: 4.5
402

Od czwartku, 1 sierpnia, można zapisywać się na 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin. Hasłem pielgrzymki są słowa, które towarzyszą całemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na ten rok – „W mocy Bożego Ducha”.

fot. www.pielgrzymkarodzin.waw.pl

Organizator ksiądz Grzegorz Kowalczyk podkreśla, że to jedyna warszawska pielgrzymka, która ma w swojej nazwie rodzinę. – Skupiamy się na tym, żeby w pielgrzymce uczestniczyły całe rodziny. Dlatego zapewniamy nocleg w kwaterach. Stworzony jest też specjalny program dla dzieci – dodaje.

W tym roku pielgrzymi będą mogli skorzystać z aplikacji Bonafide. Za pośrednictwem tego narzędzia można między innymi śledzić postępy na trasie czy odnaleźć odpowiednie modlitwy i rozważania na każdy dzień. Aplikacja będzie informatorem dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, ale umożliwi również pielgrzymowanie duchowe tym osobom, które z różnych względów nie mogą w tym roku wziąć udziału fizycznie.

Stacjonarne biuro zapisów będzie czynne codziennie, od 1 do 4 sierpnia, w godzinach 16-20 w Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie przy ulicy Ostrobramskiej 72. Po wyruszeniu pątników na Jasną Górę będzie możliwość dołączenia do pielgrzymki w utworzonym na każdym postoju sekretariacie. Dzięki temu wiele osób spoza Warszawy nie musi przyjeżdżać specjalnie tylko w celu dokonania rejestracji.

36. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin do Częstochowy rozpocznie się w poniedziałek 5 sierpnia po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego o godzinie 7 rano w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia po pokonaniu 320 kilometrów. W ubiegłym roku w praskiej pielgrzymce wzięło udział 375 osób. Informacje na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter