25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Orszak Chrystusa Króla - 20 listopada

Ocena: 4.6
1180

19 listopada tego roku mija 6. rocznica proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – historycznego wydarzenia w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim. Główne obchody tej rocznicy celebrować będziemy 20 XI 2022 r. przede wszystkim w dwóch miastach.

fot. www.cathopic.com/Érica Viana

W wigilię Święta Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 2022 r., razem z Fundacją „Solo Dios Basta”, w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana w wymiarze indywidualnym i premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo, który podczas swojego ziemskiego bytowania w heroiczny sposób okazał wierność Panu Bogu i Kościołowi. W życiu tego kapłana Pan Jezus królował w pełni, dlatego pragniemy przybliżyć rzeszom wiernych jego postać poprzez premierę filmu dokumentalnego, który opowie o tym niezwykłym księdzu. Punktem kulminacyjnym tego spotkania będzie ponowienie Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

Program wydarzenia:

16:00 powitanie, Różaniec
16:30 wprowadzenie, pierwsza konferencja o ks. Dolindo
18:00 Msza św.
19:00 projekcja filmu o ks. Dolindo
19:45 druga konferencja
21:00 Apel Jasnogórski i początek całonocnej adoracji Najśw. Sakramentu z centralnym punktem, ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.
6.00 Msza św. na zakończenie spotkania

Na Mszę św. i wygłoszenie Słowa Bożego dnia 19 listopada o godz. 18 został poproszony ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Konferencje będzie głosił ks. Michele Madonna – wielki miłośnik i znawca Księdza Dolindo, duszpasterz młodzieży i proboszcz parafii Santa Maria do Montesanto w Neapolu.

W Warszawie, w formie uroczystego Orszaku Jezusa Chrystusa Króla, który rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 12.30. Następnie wielotysięczny Orszak przejdzie Starym Rynkiem na Plac Zamkowy, gdzie ponowiony zostanie Jubileuszowy Akt Intronizacyjny. Stamtąd przejdziemy na warszawską Pragę do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego;

Tradycyjnie w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie o godz. 12 sprawowana będzie Eucharystia, a po niej przejdzie Orszak Jezusa Chrystusa Króla od Bazyliki Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Hasłem tegorocznych obchodów jest wezwanie z Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego: „W naszych rodzinach – Króluj nam, Chryste!”.

RAMOWY PROGRAM ORSZAKU JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA W WARSZAWIE

1. Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o g. 12.30.
2. Przejście procesyjne z Archikatedry na pl. Zamkowy. 13.30 – 14.00.
3. Orszak: Początek o godzinie 13.30 przed Archikatedrą Warszawską. Przejście Starym Rynkiem, ul. Jezuicką oraz ul. Kanonia na pl. Zamkowy. 14.00 pod Kolumną Zygmunta na pl. Zamkowym – przywitanie uczestników procesji przez Biskupa przewodzącego. Modlitwy wstępne. Ponowienie Aktu Intronizacji. Orszak wyrusza w dalszą drogę o godzinie 14.15. Przejście schodami przy Pałacu pod Blachą w stronę ulicy Grodzkiej, następnie przez Most Śląsko Dąbrowski do Katedry św. Floriana. 25’. Modlitwa na placu przed Katedrą, przegrupowanie przed kontynuacją ulicami warszawskiej Pragi. 5’. Przejście ulicami: Floriańską, Jagiellońską, Okrzei, Ząbkowską i Kawęczyńską do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. 30’. Wejście do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego między godziną 15.15 a g.15.30.
4. Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniami dla Chrystusa Króla przed Najświętszym Sakramentem oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 15.30.
5. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem 15.55.
6. Msza św. 16.00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

Więcej informacji, dotyczących Intronizacji – łącznie z wiekopomnym dziełem jakim jest Księga Kongresu – można znaleźć na stronach internetowych:  www.dzielointronizacji.pl – prowadzonej przez Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla; www.krolujnamchryste.pl – prowadzonej przez Ruch Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”; www.intronizacja.pl – prowadzonej przez Stowarzyszenie „Róża”.

Na czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana zapraszamy także dzień wcześniej, 19 listopada do Niepokalanowa: Czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana – 19 listopada

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter