1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest poważna, grozi wojna z Iranem

Ocena: 0
1186

Wojna w Iranie byłaby katastrofą dla całego regionu. Podobnie jak to było z wojną w Iraku. Wiedzą, jak ją rozpocząć, ale nie potrafią jej skończyć – ostrzega kard. Louis Raphaël ISako. Potwierdza on, że na całym Bliskim Wschodzie wzrasta napięcie. Kluczową rolę odgrywają tu nie tylko Iran i Stany Zjednoczone, ale również takie kraje jak Arabia Saudyjska – dodaje patriarcha Kościoła chaldejskiego.

Fot. pixabay.com / CC0

Przyznaje, że eskalacja napięć, a tym bardziej sama wojna, negatywnie odbiłaby się również na sytuacji w Iraku. Bardzo niepewna byłaby również zapowiedziana przez Papieża jego podróż do tego kraju. Na razie podróż nie została jeszcze potwierdzona. Nie znamy nawet przybliżonej daty, abyśmy mogli rozpocząć przygotowania – mówi kard. Sako.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni. Widać, że zagrożenie jest poważne. Realizuje się jakiś plan. A my nie wiemy, co się stanie. Dlatego ludzie się boją. Przyszłość jest niepewna. Brakuje im poczucia, że pokój jest trwały. Wojny wciąż trwają. Ktoś ma w tym interes. A przecież państwa powinny rozwiązywać spory na drodze dialogu, a nie siłą oręża – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Sako. – Przekazałem mój apel do ambasad Iranu i Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie. Wezwałem te kraje do dialogu. Przypomniałem, że na wojnie wszyscy stracą. Będą ofiary w ludziach, zniszczona zostanie infrastruktura. Ale nikt nie słucha. Każdy myśli tylko o sobie. Czym kończą się wojny, pokazuje sytuacja w Iraku. Do dzisiaj cierpimy na skutek zniszczeń, które nastąpiły po upadku dawnego reżimu. To samo dzieje się teraz w Syrii. Po co te absurdalne wojny?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter