30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nagrody Sternika za rok 2023 wręczone

Ocena: 0
1936

Wyróżnienia tegorocznej edycji Balu Sternika zostały wręczone. 

Fot. Sternik

W tegorocznej edycji zaszczytne wyróżnienia otrzymali:

Nagroda STERNIKA EDUKACJI: Akademia Retoryki Igora Zalewskiego – za wyjątkowe zaangażowanie w promocję retoryki wśród dzieci i młodzieży przez wspieranie rozwoju umiejętności komunikacyjnych.

Nagroda STERNIKA WYCHOWANIA: Ks. dr Marek Dziewiecki – za wybitne inicjatywy wychowawcze oraz wkład w rozwój duchowy i moralny młodych ludzi.

Nagroda GRAND STERNIKA: Orszak Trzech Króli – Fundacja – za znaczący wkład w rozwój młodzieży i kształtowanie przyszłych pokoleń Polaków poprzez swoje działania.

Nagrody zostały uroczyście wręczone podczas IV Charytatywnego Balu STERNIKA, który zgromadził ponad 440 osób – rodziców z naszych placówek oraz przyjaciół Sternika, tworząc niezapomnianą atmosferę radości i wsparcia. 

Więcej o nagrodzonych

STERNIK EDUKACJI – Fundacja Akademia retoryki Igora Zalewskiego – to grupa najlepszych specjalistów i trenerów z zakresu wystąpień publicznych oraz konkursów retorycznych. Dzielą się swoją wiedzą organizując szkolenia indywidualne oraz grupowe zarówno dla dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Są to zajęcia pełne praktycznych i inspirujących porad. Ich misją jest pobudzanie do krytycznego myślenia, sztuka przekonywania i troska o piękny, polski język.

Dzięki współpracy z Akademią Retoryki nasze uczennice otrzymują narzędzia, aby bronić swoich racji i argumentów. Aby umieć się ładnie wypowiadać, nie tylko w emotikonach  sms ale także tworzyć jasne, zrozumiałe komunikaty zgodne z ich wartościami – to są supermoce świata przyszłości!

STERNIK WYCHOWANIA - Ks. dr Marek Dziewiecki – to duszpasterz, doktor psychologii, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorem ponad 60 publikacji – książek i audiobooków – z zakresu psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie i profilaktyki uzależnień. Osiągnięcia Ks. Marka w dziedzinie psychologii i duszpasterstwa przyciągają uwagę zarówno w kraju, jak i za granicą.

Autorytet, oddanie Bogu i służba bliźnim sprawiają, że Marek Dziewiecki jest nie tylko cenionym duchownym i naukowcem, ale także inspirującym wzorem dla wszystkich, którzy pragną odnaleźć drogę do piękna duchowości i troski o drugiego człowieka.

GRAND STERNIK – Fundacja Orszak Trzech Króli – Zaczęło się od szkolnych jasełek szkoły Żagle, które w zamyśle organizatorów miały angażować wszystkich uczniów szkoły. Jasełka wystawione przez małych aktorów na prawdziwej scenie (początkowo szkolnej, a później w Teatrze Buffo) spotkały się z życzliwym zainteresowaniem mediów. W 2009 roku pojawił się odważny pomysł, by dotychczas typowo szkolne jasełka zaaranżować inaczej – w przestrzeni miejskiej, a co więcej zaprosić do wspólnego świętowania mieszkańców Warszawy oraz turystów. Orszak wyruszył na ulice stolicy po raz pierwszy w 2009 roku.

Każdego roku zwiększała się liczba miast, w których odbywały się Orszaki Trzech Króli. W tym roku został ogłoszony rekord – do wspólnego świętowania przystąpiło blisko 900 miejscowościach w Polsce i z granicą (w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, na Kubie, w kilku krajkach afrykańskich). Dziękujemy za zaangażowanie i piękne świadectwo wiary chrześcijańskiej, które co roku ubogaca – w Uroczystość Objawienia Pańskiego – nasze ulice!

 

Tegorocznym Balem otworzyliśmy świętowanie jubileuszu 20-lecia naszych placówek! Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia jubileuszowe!

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter