14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 5
697

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach.

fot. archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz w uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, będzie przewodniczył o godz. 13:00 Mszy świętej w kościele św. Grzegorza Wielkiego. Po niej metropolita warszawski poprowadzi procesję z modlitwą za zmarłych na Cmentarzu Wolskim. 

O godz. 11:30 w kościele św. Ignacego z Loyoli zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, połączona z procesją na Cmentarz Północny na Wólce Węglowej.

W tym roku Mszy świętej na Powązkach będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki. Liturgia rozpocznie się o godz. 12:30 w kościele św. Karola Boromeusza, a po niej wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych na Cmentarz Powązkowski.

Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył o godz. 13:00 Mszy świętej w kościele św. Katarzyny na Służewie, a następnie poprowadzi procesję żałobną na cmentarzu przy kościele. 

2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Metropolita warszawski w Dzień Zaduszny, 2 listopada, poprowadzi o godz. 18:00 procesję żałobną do krypt archikatedry warszawskiej, gdzie pochowani są m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godz. 19:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter