19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Światowe i warszawskie

Ocena: 0
565

Do wiary opartej na zaufaniu Bogu, który nie może człowieka oszukać, oraz konkretnej odpowiedzi Bogu na Jego wezwanie zachęcali młodzież duszpasterze obu warszawskich diecezji podczas obchodów XXXII Światowego Dnia Młodzieży.

fot. Radek Molenda/Idziemy

W archidiecezji warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej zgromadziło się około 3 tys. młodych osób. Spotkanie pełne uwielbienia i świadectw poprowadziła wspólnota ewangelizacyjna Mocni w Duchu z Łodzi oraz członkowie wspólnoty Młodość – Lubię To. Kulminacyjnym punktem była Msza Święta, której wraz z kilkoma innymi biskupami i ponad setką kapłanów przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. – Przyszliśmy tu, aby dziękować, ale także by wszystkie decyzje, które wchodząc w dorosłe życie musicie podejmować, zawierzyć Opatrzności Bożej. To jest dobry początek. I szansa. I tego wam życzę, byście się z tym miejscem zaprzyjaźnili – mówił kard Nycz. A przywołując postaci św. Brata Alberta oraz niedawno zabitej świeckiej misjonarki Heleny Kmieć, zaapelował o młodzieży: – Idźcie taką drogą, która pozostawia po sobie trwały ślad!

W diecezji warszawsko-praskiej spotkanie w wigilię Niedzieli Palmowej miało miejsce w katedrze św. Floriana. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Romaniuka odbyło się wieczorne czuwanie z konferencją ks. Tomasza Kosteckiego, spotkaniem modlitewnym i świadectwami, które poprowadziła wspólnota Guadalupe z Lublina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz i publicysta, współtwórca "Idziemy" związany z tygodnikiem w latach 2005-2022. Były red. naczelny portalu idziemy.pl. radekmolenda7@gmail.com

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter