25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież chce usprawnić zarządzanie w Caritas Internationalis

Ocena: 0
715

Franciszek mianował nadzwyczajnego komisarza dla Caritas Internationalis, czyli międzynarodowej federacji koordynującej współpracę krajowych Caritas. Papieska decyzja jest wynikiem dochodzenia przeprowadzonego przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, która stwierdziła niedociągnięcia w zarządzaniu strukturą, mające negatywne reperkusje dla pracowników. Podkreślono jednak, że nie chodzi o nadużycia finansowe czy seksualne.

Fot. arch. idziemy.pl

Jak czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, to właśnie ten urząd, na mocy nowej konstytucji apostolskiej dla Kurii Rzymskiej, jest odpowiedzialny za działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Dykasteria przeprowadziła więc w tym roku kontrolę w Caritas Internationalis.

Nie znaleziono dowodów na niegospodarność finansową czy niewłaściwe zachowania o charakterze seksualnym, ale zwrócono uwagę na kwestie i obszary wymagające pilnej uwagi. Stwierdzono również, że niedociągnięcia w procedurach zarządzania mają negatywny wpływ na ducha zespołu i morale pracowników.

Specjalnym komisarzem dla Caritas Internationalis został inżynier Pier Francesco Pinelli. Posiada on bogate doświadczenie profesjonalne na polu zarządzania. Pełnił już funkcję komisarza we włoskich instytucjach publicznych. Jest związany z duchowością ignacjańską, był dyrektorem jezuickiej fundacji ds. oświaty i jest wiceprzewodniczącym jezuickiej organizacji misyjnej Magis. Pomagał w kształtowaniu watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter