8 sierpnia
poniedziałek
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

24 kwietnia sakra biskupia ks. Macieja Małygi (aktualizacja)

Ocena: 0
1072

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Macieja Małygę, dotychczasowego wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów w archidiecezji wrocławskiej, biskupem pomocniczym tejże archidiecezji – podała 10 marca Nuncjatura Apostolska w Polsce. Jego sakra biskupia odbędzie się 24 kwietnia.

fot. BP KEP

Zawołanie biskupie Biskupa nominata brzmi: „Diligenti Mundum” – „Temu, który umiłował świat”.

Ks. Maciej Małyga urodził się 11 maja 1979 roku w Środzie Śląskiej. W 1994 roku skończył szkołę podstawową i naukę kontynuował w XII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. W latach 1998-2004 odbywał formację w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 2004 roku. W latach 2004-2006 był wikariuszem parafii św. Jana w Oleśnicy.

W latach 2006-2012 odbywał studia specjalistyczne na uniwersytecie w niemieckim Fryburgu. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora teologii i rozpoczął wykłady na papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Po powrocie ze studiów został ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

W 2019 roku został wikariuszem biskupim ds. stałej formacji kapłanów. Został też wybrany członkiem Rady Kapłańskiej oraz ustanowiony dyrektorem Domu Stałej Formacji Kapłanów w Sulistrowiczkach. W 2021 roku został ojcem duchownym roku propedeutycznego w archidiecezji wrocławskiej. Zna język niemiecki i angielski.

Sakra biskupia ks. Macieja Małygi odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia o godz. 15.00 w katedrze wrocławskiej. W tej sprawie list do wiernych archidiecezji wrocławskiej skierował abp Józef Kupny zapraszając w nim na sakrę święcenia biskupa nominata.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Niebo i ziemia pełne chwały Twojej
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 17, 22-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter