25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: wierność Bogu wymaga odwagi

Ocena: 0
2101

Ten kto zbliża się do Boga staje się świadkiem Zmartwychwstałego Pana – podkreślił abp Henryk Hoser. W Poniedziałek Wielkanocny biskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy Świętej w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

W homilii abp Hoser podkreślił, że fakt Zmartwychwstania Chrystusa wciąż jest przedmiotem negacji wielu środowisk. Przeciwnicy Boga stosują dziś tą samą metodologię, którą wykorzystali faryzeusze starając się zaprzeczyć prawdzie o Zmartwychwstaniu. Robią wszystko by nie istniał On zarówno w naszej przestrzeni życia publicznego, świadomości społecznej oraz w naszych sercach. By nie mógł On działa w nas i przez nas w tym świecie – mówił abp Hoser.

Zwrócił uwagę, że jednym z argumentów używanych przez przeciwników Chrystusa jest posądzanie Kościoła o kłamstwo i manipulacje. 

Abp Hoser podkreślił, że wierność Bogu wymaga dziś wyjątkowej odwagi i męstwa będącego darem Ducha Świętego. – Dlatego tak ważne byśmy korzystali z sakramentów. Tam możemy spotkać żywego i działającego Boga – przekonywał duchowny. Zwrócił jednocześnie uwagę, że ten kto zbliża się do Jezus, staje się Jego świadkiem w świecie. 

Oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończy się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter