To katolicka wiara podtrzymywała włoskich migrantów w trudnych chwilach, kiedy przybywali do Stanów Zjednoczonych z nadzieją na lepsze życie – powiedział Leon XIV.

Podczas audiencji dla fundacji zrzeszającej Amerykanów włoskiego pochodzenia papież Leon XIV przyznał, że jest to wiara o bogatej tradycji, pobożności ludowej i kulturze, którą Włosi zachowali również w nowej ojczyźnie.
Papież zachęcił Amerykanów włoskiego pochodzenia, by zawsze pielęgnowali to bogate dziedzictwo duchowe i kulturowe, które odziedziczyli po swych przodkach. Przypomniał, że przeżywany obecnie Rok Jubileuszowy jest poświęcony nadziei, a zatem pragnieniu i oczekiwaniu na dobra, które mają nadejść, choć nie wiemy, co przyniesie przyszłość.
W czasach pełnych wyzwań niech wasz pobyt w mieście naznaczonym grobami apostołów Piotra i Pawła oraz wielu świętych, którzy umacniali Kościół w trudnych okresach historii, odnowi waszą nadzieję i ufne podejście do przyszłości
– powiedział Ojciec Święty.
Papież przypomniał, że kilkadziesiąt milionów Amerykanów przyznaje się do swego włoskiego pochodzenia, a działalność fundacji pomaga pielęgnować wzajemne więzi między dwoma narodami. Czyni to poprzez projekty edukacyjne w zakresie włoskiej historii i kultury, a także przyznawanie stypendiów i pomoc charytatywną w obu krajach.