17 czerwca
wtorek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik "Idziemy" na 18 maja - "Pokój wam!"

Ocena: 0
76

Tygodnik „Idziemy” na 18 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

 

Dlaczego warto dopuścić do głosu siostry zakonne czy osoby świeckie w procesie wyboru biskupów oraz jak rozumieć synodalność – tłumaczy kard. Robert Prevost –wówczas prefekt Dykasterii ds. Biskupów, w rozmowie z Andrea Torniellim: Pasterz a nie menedżer.

Na czym polega nieomylność papieża i jak rozumieć jego przywództwo w Kościele? – wyjaśnia o. prof. Jacek Salij OP w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Prymat papieża.

Nowy papież już zbiera razy, bo potrafi być posłuszny tradycji, a zarazem ma odwagę bycia sobą – podkreśla o. Dariusz Kowalczyk SJ w komentarzu: Chrystusowy i odważny.

Leon XIV przez 23 z 43 lat od święceń przeżył w czasach pontyfikatu Jana Pawła II. To nie jedyne związki z papieżem Polakiem – pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Koniec smuty.

Z oddaniem posługiwał w Peru, przez lata przewodził zakonowi augustianów, uczestniczył w pracach wielu organów Kurii Rzymskiej – sylwetkę papieża Leona XIV przestawia Barbara Stefańska w tekście: Habemus papam!

Dlaczego światu potrzeba teraz papieża, który jest Amerykaninem – odpowiedzi udziela prof. Kazimierz Dadak w artykule: Papież na nasze czasy.

Co zrobić, żeby przeżyć ze sobą aż 77 lat? – receptę na wierność małżeńską podaje Monika Odrobińska w reportażu: Nie wystarczy się zakochać.

Jak zachować spokój i wyjść cało z konfrontacji z agresorem? – mówi prof. Zbigniew Mikołajczyk, specjalista ds. bezpieczeństwa, w wywiadzie Moniki Odrobińskiej: W obliczu agresji.

Śmierć papieża i wybór nowego wygenerowały nieprawdopodobny ruch w mediach społecznościowych – nad fenomenem postaci papieża zastanawia się Piotr Kościński w tekście: Globalna ikona czy światowy przywódca?

Jakie skutki pociągał za sobą pierwszy sobór powszechny? – historię soboru w Nicei i sporów wokół niego wyjaśnia ks. prof. Kazimierz Ginter w eseju: Burzliwy sobór nicejski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 11 maja i wcześniejszych numerów tygodnika.  

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 
Mt 5, 38-42

+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter