W kościele pw. Św. St. Kostki na warszawskim Żoliborzu, 29 czerwca, odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę – w intencji jedności narodu.

W roku 15. rocznicy beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki podczas Mszy św. za Ojczyznę, odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, trwa modlitwa o jedność narodu. 29 czerwca o godz. 18.00 liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Przed Mszą odmówiony zostanie różaniec w intencji Ojczyzny, a po niej litania za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni przychodzący na Msze za Ojczyznę, zaproszeni są do nawiedzenia kaplicy z relikwiami związanymi ze śmiercią bł. ks. J. Popiełuszki, która będzie otwarta od godz. 17.00, a także do zwiedzenia Muzeum, które będzie czynne wyjątkowo do godz. 18.00.
Po Mszy św. o godzinie 19:15 w Domu Amicus odbędzie się spotkanie z parafianami parafii MB Królowej Polski w Aninie, którzy będą wspominali pierwsze lata kapłaństwa ks. Popiełuszki. Młody kapłan w latach 70-tych posługiwał w parafii w Aninie. Spotkanie poprowadzi historyk dr Grzegorz Szczecina.
Msze za Ojczyznę odprawiane w stanie wojennym przez księdza Jerzego Popiełuszkę w kościele Św. Stanisława Kostki, gromadziły niezliczone tłumy. Ludzie doświadczali tu poczucia jedności, wolności, godności, uwolnienia od lęku i nienawiści, umacniali wiarę i odzyskiwali nadzieję. Z tego powodu władze komunistyczne najpierw prześladowały, a potem zamordowały ks. Popiełuszkę.
Msze od czasów ks. Popiełuszki odprawiane są w kościele pw. św. Stanisława Kostki niezmiennie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. W obliczu współczesnych przemian i niebezpieczeństw w roku 15. rocznicy beatyfikacji kapłana modlitwa prowadzona jest w intencji jedności w narodzie.